System CMMS

Na przestrzeni ostatnich lat, podczas wdrażania systemów CMMS spotykaliśmy się z kilkoma elementami; kłopotliwym wprowadzaniem danych oraz ich brakiem, a także sztywno skonstruowana aplikacja.

Postanowiliśmy więc zbudować nowy system CMMS, który będzie pomagał w realizacji wdrożenia systemu. Za cel postawiliśmy, by był on intuicyjny, pomocny i prosty w obsłudze dla każdego użytkownika. Myślą przewodnią podczas projektowania systemu CMMS było rozwiązanie wyżej wymienionych problemów i zastąpienie ich prostymi rozwiązaniami.

W dalszej części artykułu przedstawimy, jakie innowacje zostały wprowadzone.

Problemy z wprowadzaniem danych — niezbędne zmiany

Wprowadzanie danych w fazie początkowej działania aplikacji było bardzo uciążliwe. Jest to temat dość szeroki, jednakże zmiany były niewątpliwie potrzebne. Z tego też względu skupiliśmy się na tym, aby aplikacja była prosta i przyjemna w obsłudze dla osób, które troszczą się o nasze urządzenia.

Optymalizacja systemu umożliwiła rejestrację oraz weryfikację danych w bardzo krótkim czasie, ponadto dzięki aplikacji system może być obsługiwany z wielu miejsc. Nie ma zatem konieczności obsługiwania go tylko i wyłącznie z biura. Wiąże się z dużym komfortem oraz elastycznością działań.

Aplikacja została zaprogramowana w celu szybkiego i bezbłędnego wprowadzanie danych.

Dzięki niej można przeprowadzać operacje takie jak:

  • zgłoszenie awarii/usterki,
  • podjęcie zlecenia,
  • rejestracja czasu pracy,

Wyżej wymienione czynności wymagają kilku kliknięć, które można zrealizować w przeciągu kilku sekund. Ponadto aplikacja charakteryzuje się elastycznością działania. Umożliwia ona konfigurację operacji w zależności od typu rejestrowanego problemu. Może być to dłuższa lub krótsza ścieżka.

Brak odpowiednich danych — rozwiązanie problemu

Brak odpowiednich danych. Problem ten jest bardzo często spotykany w przypadku, kiedy nasz system jest pierwszym systemem w organizacji w obszarze utrzymania ruchu.

Nasza aplikacja wspiera cały przebieg działań w tym zakresie poprzez wprowadzenie elastyczności. Umożliwia to wprowadzenie tylu danych, ile jest nam w danym momencie potrzebne.

Dzięki możliwości zmiany konfiguracji systemu, który pozwala na rozszerzenie zakresu wprowadzania danych, możemy wprowadzić na początku operacji ich niewielką ilość. Następnie, w miarę rozwoju potrzeb możemy sukcesywnie  uzupełniać zakres wprowadzanych danych.

Naszym zdaniem do wdrożenia systemów CMMS można podejść na kilka sposobów. Nasze podejście charakteryzuje budowę aplikacji — możliwości, które posiada, pozwalają w pełni dostosować model wdrożenia do wymagań organizacyjnych.

Mamy zrealizowane wdrożenia, gdzie od decyzji do rejestracji pierwszych zleceń w systemie mija mniej niż 5 dni roboczych. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu systemu w chmurze obliczeniowej AZURE. Takie podejście dodatkowo zwiększa elastyczność adaptacji.

Prostota i funkcjonalność

Problemem była także zbyt sztywno skonstruowana aplikacja. Dlatego też skupiliśmy się na jego rozwiązaniu, by ułatwić cały proces. Optymalizacja systemu sprawiła, że aplikacja stała się bardziej elastyczna, dzięki czemu mogą z niej korzystać osoby, które nie posiadają odpowiedniego przeszkolenia.

Aplikacja po naszych licznych zmianach pozwala dowolnie dostosować proces przebiegu zleceń prac. Dodatkowo ułatwia wprowadzanie danych. Również ilość danych została ograniczona do niezbędnego wymaganego minimum, zachowując przy tym konieczny organizacyjnie proces akceptacyjny.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie możliwości wdrożenia systemu CMMS w swoim zakładzie, zatem zapraszamy do kontaktu. Na pewno znajdziemy model wdrożenia, który będzie Państwu odpowiadał. A w dodatku pozwoli na osiągnięcie założonych korzyści w możliwie jak najkrótszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*