Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

Kompleksowe rozwiązanie IFS ułatwi pracę personelu z zaawansowanym wsparciem produkcji projektowej i konstrukcji

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, wdroży system IFS Applications™ 10, aby zautomatyzować procesy o znaczeniu krytycznym i zapewnić większą przejrzystość operacyjną. 

Caledonian Modular stosuje techniki modułowej produkcji prefabrykatów w tradycyjnych konstrukcjach, aby zapewnić wysoką jakość projektów. Przedsiębiorstwo, działające na 40-akrowej lokalizacji mieszczącej zakład produkcyjny i siedzibę, dysponuje największym potencjałem w zakresie produkcji modułowej w obrębie jednego zakładu w branży budownictwa prefabrykowanego w Wielkiej Brytanii. Aby wesprzeć rozwój działalności i połączyć ludzi i procesy z nią związane z nowoczesną infrastrukturą cyfrową, producent prefabrykatów potrzebował pakietu aplikacji dla przedsiębiorstwa, który byłby szczególnie ukierunkowany na kwestie i wyzwania, przed którymi staje budownictwo prefabrykowane.

Firma Caledonian Modular wybrała system IFS Applications 10, ponieważ potrafi on wesprzeć zarówno produkcję projektową, jak i budownictwo w ramach pojedynczej platformy. IFS Applications 10 umożliwi Caledonian Modular przeglądanie wszystkich danych biznesowych z centralnej lokalizacji do monitorowania i analizy, co poszerzy możliwości analityki biznesowej i stanie się nieodzowną częścią nowych procesów i innowacyjnych działań. Z początkiem 2019 r. system IFS Applications 10 będzie stosowany w zakresie od pierwszego kontaktu z klientami począwszy, po szacowanie, planowanie, produkcję, wysyłkę i obsługę posprzedażową. Pakiet będzie również wykorzystywany do zarządzania współpracą z wszystkimi dostawcami i wykonawcami oraz do zarządzania pracownikami i podwykonawcami.

Wdrożenie systemu firmy IFS jest częścią szerszego procesu usprawniania działalności, łańcucha dostaw i kontroli i poszerzy nasze możliwości jako wiodącego konstruktora prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, zdolnego do realizacji dużych projektów pod klucz, by móc sprostać indywidualnym wymaganiom klientów, przy zachowaniu jakości, kosztów i czasu realizacji, które dotychczas zapewniała zestandaryzowana produkcja prefabrykatów i elementów wykończenia” – powiedział Richard Paul, CFO Caledonian Modular, komentując inwestycję w system IFS Applications 10. „Caledonian stoi przed zmianami, które usprawnią działalność, a system IFS będzie stanowić jej centralny element gwarantujący, że jej realizacja będzie wydajna i opłacalna”.

Co ważne, wdrożenie IFS Applications 10 zapewni Caledonian Modular większą przejrzystość wymagań zakupowych, by poprawić harmonogramowanie materiałów w swojej fabryce i ograniczyć ogólne wydatki, a także zapewnić znacznie lepszy obraz rentowności kontraktowej.

Z perspektywy IT, wdrożenie pozwoli Caledonian Modular odejść od wielu systemów i arkuszy kalkulacyjnych używanych przy prowadzeniu działalności na rzecz jednego systemu, z pojedynczym widokiem, który będzie stale dostępny” – dodał Kenny Ingram, IFS Global Industry Director, Engineering, Construction & Infrastructure. „Dzięki temu będzie można zaoszczędzić wiele godzin i ograniczyć wątpliwości, jakie firma może mieć względem spornych danych”.

Deficyty w mieszkalnictwie socjalnym, oprócz potrzeby budowy nowych szkół, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej mających służyć rosnącej populacji, skutkują niespotykanym dotąd poziomem zapotrzebowania na konstrukcje z prefabrykatów w Wielkiej Brytanii” – dodaje Ingram. „Caledonian Modular odgrywa wiodącą rolę w dostarczaniu prefabrykatów w Wielkiej Brytanii, a IFS jest zaszczycone, że może ją wspierać w dostarczaniu produktów dobrej jakości w dużych ilościach i w napiętych terminach”.

Więcej na temat sposobu, w jaki IFS wspiera firmy w sektorze konstrukcyjno-budowlanym i infrastruktury, można znaleźć pod adresem: www.ifsworld.com/corp/industries/engineering-construction-infrastructure/.
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: 48 512 134 493, anna.machol@amedia.com.pl

O firmie Caledonian Modular

Caledonian specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i budowie wielokondygnacyjnych budynków z wykorzystaniem prefabrykatów i metod wolumetrycznych. Firma ma pełne doświadczenie w realizacji projektów „pod klucz”, począwszy od budynków szkół i biur, poprzez hotele średnie i wysokie, domy studenckie i projekty mieszkalne, a także zakwaterowanie dla sektorów więziennego i wojskowego.

Oferta firmy obejmuje projektowanie i budowę realizowane we współpracy z klientami, aby spełnić ich wymagania. Firma nie stosuje z góry narzuconych modularnych formatów, które mogą niekorzystnie wpływać na wrażenia estetyczne czy zamysł architektoniczny. Poprzez słuchanie klientów, zrozumienie ich bieżących i przyszłych potrzeb oraz interpretowanie ich projektów firma proaktywnie realizuje rozwiązania, które przewyższają ich oczekiwania. 
Fabryki Caledonian działają w oparciu o ściśle zorientowane na procesy zasady „lean manufacturing”, równocześnie zapewniając elastyczność i produkcję modułów o różnorodnych kształtach i rozmiarach.

O firmie IFS 

IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W Polsce IFS obsługuje ponad 260 klientów, do których należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, PLAST-MET Automotive Systems, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifsworld.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*