Wdrożenie systemu ERP w firmie Nicols Poland Sp. z o.o. (Case Study)

CASE STUDY

 

NAZWA PRZEDSIĘBIORSTWA

NICOLS POLAND SP. Z O.O.

 

 

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Produkcja środków utrzymania czystości.

 

ZAKRES WDROŻENIA

System ERP w obszarach: produkcja, planowanie produkcji, WMS, logistyka, zakupy, sprzedaż, finanse, Intercompany.

 

DANE DOSTAWCY

ANEGIS Sp. z o.o.

ul. Św. Mikołaja 7

50-125 Wrocław

Tel. +48 (71) 881 05 63

E-Mail: info@anegis.com

www.anegis.com

 

OPIS WDROŻEŃ

Nicols jest wiodącym producentem środków utrzymania czystości: gąbek kąpielowych, zmywaków kuchennych, ściereczek, odświeżaczy powietrza oraz produktów do czyszczenia i odświeżania toalet.

Historia grupy sięga lat 40. XX wieku, jej założyciela – Nicolasa Klimisa i Belgii, która stała się kolebką firmy początkowo importującej i sprzedającej naturalne gąbki z Morza Egejskiego. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa w ofercie pojawiały się nowe artykuły, znane już współczesnym konsumentom. W 1995 roku Nicols otworzył oddział w Polsce, który z niewielkiego warsztatu szybko przekształcił się w nowoczesną, dynamiczną fabrykę. Zespół firmy nieustannie pracuje nad zwiększaniem bezpieczeństwa i wydajności oferowanych produktów.

 

ROZWIĄZANIA

W związku z codziennymi problemami pojawiającymi się w procesie planowania i realizacji produkcji, Nicols Poland postanowił wyszukać i wdrożyć odpowiednie rozwiązanie, które gwarantowałby utrzymanie wiodącej pozycji firmy na rynku. Jednym z wymogów było to, aby sprawdzone rozwiązanie obsługiwało procesy międzyfirmowe w obszarze planowania produkcji i sprzedaży (w grupie występuje rola multidystrybutora). Ze względu na strukturę grupy musiało również zapewnić zgodność na poziomie planowania. Po przeanalizowaniu rozwiązań dostępnych na rynku, firma zdecydowała się na Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations. Nicols poszukiwał odpowiedniego partnera do wsparcia implementacji rozwiązania. Do współpracy zaprosił firmę ANEGIS. Wybór partnera był podyktowany bogatym doświadczeniem konsultantów we wdrażaniu Microsoft Dynamics.

Wdrożenie rozpoczęło się we wrześniu 2017 a zakończyło w maju 2018 roku. Rozwiązanie zostało uruchomione w obszarach: produkcja, planowanie produkcji, WMS, logistyka, zakupy, sprzedaż, finanse, Intercompany.

 • Firma potrzebowała optymalizacji w obszarze produkcji, dlatego zdecydowała się na wprowadzenie kontroli produkcji – moduł ułatwił śledzenie działań i zarządzanie nimi.
 • Planowanie główne usprawniło określanie aktualnej dostępności surowców i zdolności produkcyjnych, a także ocenę i bilansowanie przyszłego zapotrzebowania na te zasoby.
 • Moduł zarządzania informacjami o produktach zapewnił spójność danych na poziomie grupy – globalne zarządzanie produktami odbywa się na jej szczeblu.
 • Wdrożenie kontroli jakości na poszczególnych etapach procesów spowodowało znaczne polepszenie jakości produktów.
 • W ramach usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw firma Nicols zyskała moduły zarządzania kosztami, zapasami, moduł zaopatrzenia i sourcingu.
 • Wdrożenie WMS – do zarządzania magazynem – zwiększyło wydajność procesów magazynowych – skrócono czas kompletacji, zoptymalizowano wykorzystanie przestrzeni magazynu i ułatwiono ewidencję stanów magazynowych.
 • W module rozrachunki z dostawcami usystematyzowano proces obiegu i akceptacji wszystkich faktur, wykorzystując narzędzie workflow – skróciło to czas zatwierdzania i księgowania dokumentów.
 • Całość procesów logistycznych i produkcyjnych zintegrowano z modułami finansowymi.
 • Aby spełnić wymogi lokalnego systemu podatkowego, zespół ANEGIS przygotował dla firmy Nicols moduł obsługi JPK.

Z rozwiązania korzysta 228 użytkowników. Zespół ANEGIS kontynuuje wsparcie powdrożeniowe w zakresie uruchomionych modułów i pomaga w użytkowaniu systemu.

 

 

Zobacz profil firmy ANEGIS Sp. z o.o. w bazie systemów IT

https://katalog.bpc-guide.pl/szukaj/dostawca/127

 

 

Przedstawione Case Study pochodzi z najnowszej publikacji BPC GROUP POLAND Raportu Rekomendacyjnego PRODUKCJA – Systemy IT w Polsce.

W raporcie ponadto:

 • Lista 100 rozwiązań dedykowanych produkcji opracowana na podstawie bazy systemów informatycznych serwisu doradczego www.bpc-guide.pl;
 • Opisy 12 projektów wdrożeniowych w formie Case Study;
 • Informacje o dostawcach i producentach systemów;
 • Wskazówki i praktyczne porady konsultantów BPC GROUP POLAND dotyczące organizacji procesu wyboru zaawansowanego systemu IT.

 

Zamów Publikację

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*