Microsoft Dynamics 365 w firmie Nicols Poland Sp. z o.o.

Nicols jest wiodącym producentem środków utrzymania czystości: gąbek kąpielowych, zmywaków kuchennych, ściereczek, odświeżaczy powietrza oraz produktów do czyszczenia i odświeżania toalet. Historia grupy sięga lat 40. XX wieku i Belgii – kolebki firmy. W 1995 roku Nicols otworzył oddział w Polsce, który z niewielkiego warsztatu szybko przekształcił się w nowoczesną, dynamiczną fabrykę.

W związku z problemami pojawiającymi się w procesie planowania i realizacji produkcji, Nicols Poland postanowił wyszukać i wdrożyć rozwiązanie, które gwarantowałoby utrzymanie wiodącej pozycji firmy na rynku. Jednym z wymogów było to, aby sprawdzone rozwiązanie obsługiwało procesy międzyfirmowe w obszarze planowania produkcji i sprzedaży (w grupie występuje rola multidystrybutora). Ze względu na strukturę grupy musiało również zapewnić zgodność na poziomie planowania. Po przeanalizowaniu rozwiązań dostępnych na rynku, firma zdecydowała się na Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations. Nicols poszukiwał odpowiedniego partnera do wsparcia implementacji rozwiązania. Do współpracy zaprosił zespół ANEGIS.

Wdrożenie rozpoczęło się we wrześniu 2017 a zakończyło w maju 2018 roku. Rozwiązanie zostało uruchomione w obszarach: produkcja, planowanie produkcji, WMS, logistyka, zakupy, sprzedaż, finanse, Intercompany.

  • Firma potrzebowała optymalizacji w obszarze produkcji, dlatego zdecydowała się na wprowadzenie kontroli produkcji – moduł ułatwił śledzenie działań i zarządzanie nimi.
  • Planowanie główne usprawniło określanie aktualnej dostępności surowców i zdolności produkcyjnych, a także ocenę i bilansowanie przyszłego zapotrzebowania na te zasoby.
  • Moduł zarządzania informacjami o produktach zapewnił spójność danych na poziomie grupy – globalne zarządzanie produktami odbywa się na jej szczeblu.
  • Wdrożenie kontroli jakości na poszczególnych etapach procesów spowodowało znaczne polepszenie jakości produktów.
  • W ramach usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw firma Nicols zyskała moduły zarządzania kosztami, zapasami, moduł zaopatrzenia i sourcingu.
  • Wdrożenie WMS – do zarządzania magazynem – zwiększyło wydajność procesów magazynowych – skrócono czas kompletacji, zoptymalizowano wykorzystanie przestrzeni magazynu i ułatwiono ewidencję stanów magazynowych.
  • W module rozrachunki z dostawcami usystematyzowano proces obiegu i akceptacji wszystkich faktur, wykorzystując narzędzie workflow – skróciło to czas zatwierdzania i księgowania dokumentów.
  • Całość procesów logistycznych i produkcyjnych zintegrowano z modułami finansowymi.
  • Aby spełnić wymogi lokalnego systemu podatkowego, zespół ANEGIS przygotował dla firmy Nicols moduł obsługi JPK.

Z rozwiązania korzysta 228 użytkowników. ANEGIS kontynuuje wsparcie powdrożeniowe w zakresie uruchomionych modułów i pomaga w użytkowaniu systemu.

https://ax-dynamics.com

 

Microsoft Dynamics 365  w firmie Nicols Poland Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*