Chmura – wiecej możliwosci dla produkcji

Produkcja jest jednym z sektorów, który osiąga najwięcej korzyści z adaptacji rozwiązań chmurowych. Producenci mówią, że dzięki nim sprawują większą kontrolę nad procesami przedsiębiorstwa, a system informatyczny firmy staje się bardziej wydajny, podobnie jak i operacje biznesowe.

Rozwiązaniami w chmurze są zainteresowane firmy, które chcą modernizować swoje procesy, korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi, ale nie chcą pod to budować całej infrastruktury informatycznej lokalnie.

Korzystne opcje w chmurze

Wśród rozwiązań chmurowych dla produkcji, w kierunku których spoglądają przedsiębiorcy, są systemy ERP z modułami opracowanymi specjalnie dla sektora wytwórczego. Modułowość Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations opartego na platformie Microsoft Azure daje przedsiębiorstwu możliwość korzystania tylko z tych narzędzi, których aktualnie potrzebuje. I takie rozwiązania w modelu – płacę za zasoby, z których korzystam – będą zyskiwały na popularności. Na Microsoft Dynamics 365 w chmurze zdecydowała się firma SECO/WARWICK (producent pieców do obróbki cieplnej), w której wdrożenie prowadzi ANEGIS. Wdrożenie obejmie na początek ok. 500 pracowników w różnych obszarach, także produkcyjnym.


Michał Tekiela
CEO, ANEGIS

Chmura Microsoft Azure to również usługi uczenia maszynowego, które dostarczają narzędzi do budowy modeli predykcyjnych. Takie modele mogą być wykorzystywane w konserwacji zapobiegawczej maszyn. Integracja urządzeń IoT z platformą Azure i modułami produkcyjnym i serwisowym w Dynamics 365 pozwala wykrywać anomalie i wysyłać ostrzeżenia o potencjalnej awarii, które uruchamiają proces dokonywania zmian w planie produkcji, aby zapobiec przestojom na liniach produkcyjnych. To dobre rozwiązanie dla firm, które chcą ograniczyć koszty powodowane wstrzymaniem produkcji. Analizę predykcyjną również planuje zaadaptować do swoich potrzeb firma SECO/WARWICK.

Fabryka Cyfrowych Przemian

Producenci, którzy są zainteresowani rozwiązaniami w chmurze mogą zobaczyć, jak praktycznie wykorzystać je w swoim przedsiębiorstwie. ANEGIS prowadzi projekt – Fabryka Cyfrowych Przemian – czyli cykl demonstracji, wywiadów i publikacji online poświęconych tym innowacyjnym technologiom kierowanym do sektora produkcyjnego. Projekt zakończą pokazy warsztatowe na żywo w siedzibie Microsoft Polska w Warszawie – 12 grudnia 2018 r.

Wszelkie informacje o projekcie, materiały online oraz rejestracja na pokazy finałowe są dostępne na stronie www.fabrykacyfrowychprzemian.pl – zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*