Resolute Mining digitalizuje działalność dzięki systemowi IFS Applications w chmurze

Rozwiązanie IFS do planowania zasobów przedsiębiorstwa wspiera krytyczne procesy biznesowe firmy Resolute w Australii i Afryce

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Resolute Mining Limited, właściciel wielu kopalni i niskokosztowy producent złota, zakończyła pierwszą fazę wdrożenia rozwiązania do planowania zasobów przedsiębiorstwa IFS Applications™ w celu digitalizacji i integracji swojej działalności operacyjnej.  
 

Wdrożenie ERP pozwala na zastąpienie kilku niezależnych systemów informatycznych jednym, zintegrowanym, opartym na chmurze systemem dostępnym ze wszystkich lokalizacji firmy Resolute. Dzięki funkcjonalności wsparcia dla globalnych przedsiębiorstw, rozwiązanie IFS obsługuje centralę firmy w Perth oraz kopalnie złota w Australii i Afryce.

Obecnie system IFS Applications wspiera procesy biznesowe w całej firmie, w tym finanse, zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM), zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), łańcuch dostaw, mobilne zlecenia robocze, projekty i umowy podwykonawcze, zarządzanie dokumentacją oraz ochronę zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska.

W drugiej fazie wdrożenia IFS Applications zostanie zintegrowany z systemami produkcyjnymi kopalni, włączając w to Syama Gold Mine w Mali – pierwszą na świecie, specjalnie zaprojektowaną i w pełni zautomatyzowaną, podziemną kopalnią złota.

„Przed wdrożeniem firma Resolute dokonała oceny rozwiązań ERP kilku konkurencyjnych dostawców. Zdecydowaliśmy się na IFS ze względu na jej mocną pozycję we wszystkich obszarach, zwłaszcza w zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstwa” – powiedział Jodie Hatch, Chief Technology Officer w firmie Resolute Mining Limited.

Skonsolidowanie danych biznesowych w systemie IFS Applications zapewniło spójność, która poprawiła raportowanie, ułatwiła dostęp do informacji i wpłynęła na podwyższenie niezawodności i jakości danych.

Jodie Hatch dodał: „W długiej perspektywie IFS Applications przyniesie firmie Resolute znaczące korzyści. Wcześniej każda kopalnia działała według swoich własnych procedur. Przetwarzanie informacji często odbywało się w sposób ręczny, a sporządzanie raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych zajmowało dużo czasu. Rozwiązanie IFS pozwoliło je zautomatyzować i usprawnić”. 

Wyższa jakość danych przyniesie dalsze korzyści. Dotychczas dane dostawców nie były w poszczególnych systemach przechowywane w sposób spójny. „Dzięki większej dokładności możemy usprawnić raportowanie i wykorzystać efekt skali w celu zwiększenia efektywności procesów zakupowych” – podsumował Jodie Hatch.

Warren Zietsman, wiceprezes ds. sprzedaży i dyrektor generalny IFS w Australii i Nowej Zelandii, powiedział: „Resolute to świetny przykład spółki wydobywczej, która dokonuje inwestycji strategicznych w technologie celem zwiększenia innowacyjności i wydajności. Jesteśmy dumni, że firma Resolute wybrała system IFS Applications do digitalizacji i integracji swojej działalności biznesowej i cieszymy się, że możemy ją wspierać w transformacji biznesowej”.

Więcej informacji o systemie IFS Applications: www.ifsworld.com/corp/solutions/ifs-applications/.
 

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifsworld.com

O firmie Resolute Mining Limited

Resolute to dobrze prosperująca, dochodowa firma wydobywcza złota z ponad 30-letnim doświadczeniem jako eksplorator, deweloper i operator kopalni złota w Australii i Afryce, które wytworzyły ponad 8 milionów uncji złota. Resolute posiada cztery kopalnie złota. Jej wizytówką jest światowej klasy kopalnia Syama Golden Mine w Mali, której obecna zdolność wytwórcza przekracza 300 000 uncji złota rocznie. Resolute właśnie uruchamia pierwszą na świecie w pełni zautomatyzowaną, podziemną kopalnię w Syama, która będzie prowadzić niskokosztową działalność o dużej skali, a zakończenie jej eksploatacji ma nastąpić po roku 2032. Kopalnia złota Mako Golden Mine w Senegalu to wysokiej jakości, niskokosztowy zakład o średniej rocznej produkcji ok. 140 000 uncji. Kopalnie złota Ravenswood w Australii i Bibiani w Ghanie zapewniają firmie Resolute znaczny potencjał wzrostu produkcji. Resolute jest notowana na australijskiej giełdzie Australian Securities Exchange (ASX) i londyńskiej London Stock Exchange (LSE) pod nazwą RSG. Więcej informacji: rml.com.au
 

O firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw klientom na całym świecie, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem operacjami skupionymi na usługach serwisowych. Specjalistyczna wiedza naszych pracowników i oferowane rozwiązania, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości wszystkim naszym klientom, uczyniły IFS uznanym liderem i najbardziej polecanym dostawcą w sektorze. Nasz zespół liczący 3700 pracowników oraz rosnący ekosystem partnerów wspierają ponad 10 000 klientów na całym świecie, rzucając wyzwanie status quo i zapewniając przewagę konkurencyjną. Dowiedz się więcej o tym, jak oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś: IFSworld.com

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: http://blog.ifsworld.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*