Globalny producent statków Austal wybiera IFS Applications w chmurze w celu wsparcia swojego rozwoju w sektorach żeglugi morskiej i obrony

Rozwiązanie IFS do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) umożliwi cyfrową transformację największego na świecie producenta statków z aluminium i głównego wykonawcy w sektorze obrony

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że Austal, australijski producent statków i główny wykonawca w sektorze obrony, wybrał system IFS Applications™ wdrożony na platformie IFS Managed Cloud w celu realizacji swojej strategii cyfrowej transformacji i wsparcia rozwoju firmy na rynku krajowym i globalnym.

Austal projektuje, buduje i obsługuje zaawansowane okręty wojenne i statki handlowe dla największych na świecie armatorów.

Firma chce zwiększyć wydajność przez konsolidację danych przechowywanych dotychczas w wielu różnych aplikacjach, udostępnianie informacji w obrębie całego przedsiębiorstwa oraz wykorzystanie zintegrowanej funkcjonalności systemu IFS Applications. Ograniczenie kosztów i zwiększenie przepustowości zaowocują mniejszą liczbą opóźnień i szybszym zapewnianiem korzyści klientom.

Dużą część kosztów projektowych firmy Austal stanowią materiały. Lepsza widoczność procesów zakupowych pozwoli zagregować zapotrzebowanie oraz dostarczać odpowiednie materiały w odpowiednie miejsce i w odpowiednim czasie. Usprawnienie realizacji prac również ma znacznie zwiększyć wydajność pracowników oraz umożliwić Austal jeszcze szybszy rozwój.

Rozwiązanie zostanie wdrożone na w pełni zarządzanej platformie IFS Managed Cloud udostępnianej w środowisku Microsoft Azure. Pozwoli to firmie Austal obniżyć koszty administrowania systemem w porównaniu z dotychczas używanym oprogramowaniem, poszerzać system w miarę rozwoju firmy oraz łatwo wprowadzać aktualizacje w celu skorzystania z regularnie udostępnianych nowych funkcji.

„Podejście IFS do tworzenia wartości biznesowej było kluczowym czynnikiem, który zdecydował o wyborze IFS Applications zamiast konkurencyjnych rozwiązań oferowanych przez największych dostawców” — powiedział Patrick Gregg, dyrektor Austal ds. operacyjnych. „IFS współpracował z nami, aby dowiedzieć się, jak definiujemy sukces. Następnie firma pokazała nam, w jaki sposób jej metodyka wdrożenia pozwoli osiągnąć ten sukces przez umożliwienie rozwoju Austal, ograniczenie ryzyka i kosztów oraz stworzenie fundamentów do ciągłego wprowadzania udoskonaleń”.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z innowacyjną firmą, jaką jest Austal, i dostarczyć jej platformę technologiczną, która pozwoli jej się rozwijać” — powiedział Warren Zietsman, dyrektor zarządzający IFS na Australię i Nową Zelandię. „Udoskonalenia w dziedzinie planowania zasobów, planowania operacyjnego i obsługi klienta sprawią, że Austal będzie liczącym się graczem w globalnych sektorach żeglugi morskiej i obrony”.

System IFS Applications będzie obsługiwać siedzibę Austal w Henderson w Australii Zachodniej, w tym zarządzanie przetargami, projektami, projektowaniem, zakupami, realizacją prac, odbiorami i przekazywaniem do użytkowania. Inne obsługiwane funkcje obejmują finanse, łańcuch dostaw, zarządzanie kapitałem ludzkim, zapewnianie jakości oraz zarządzanie ryzykiem i dokumentacją.

Więcej informacji na temat tego, jak IFS wspiera przedsiębiorstwa z globalnego sektora budowy statków, można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/industries/engineering-construction-infrastructure/shipbuilding-maritime/.
Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie Austal

Austal to globalny producent statków z siedzibą w Australii, będący głównym wykonawcą w sektorze obrony oraz zaufanym partnerem technologicznym w sektorze żeglugi morskiej. Firma projektuje, buduje i obsługuje zaawansowane okręty wojenne i statki handlowe dla największych na świecie armatorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie austal.com.

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 3700 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu statusu quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*