ON-PREMISE VS ON-CLOUD

Wybór pomiędzy systemem ERP On-Premise a systemem chmurowym powinien być zawsze wynikiem analizy potrzeb klienta i posiadanej przez niego infrastruktury. Główne punkty, na które należy zwrócić uwagę to: czas wdrożenia, poziom kontroli, bezpieczeństwo, wymagania utrzymaniowe, mobilność rozwiązania oraz porównanie kosztów.

Tabela poniżej przedstawia aspekty, które w JCommerce bierzemy pod uwagę podczas analizy przedwdrożeniowej i pomagając klientom w podejmowaniu decyzji o wyborze wersji systemu ERP.

Podstawowa różnica między oprogramowaniem w chmurze, a oprogramowaniem On-Premise polega na tym, gdzie jest ono zainstalowane, lokalnie na serwerach firmy czy hostowane na serwerze dostawcy. W związku z tym kwestie własności oprogramowania, prywatności, dostępności aktualizacji i dodatkowych usług to aspekty, które na pewno należy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru między nimi.

Do zalet oprogramowania ERP On-Premise należy większa elastyczność (możliwość daleko idącej kastomizacji), niezawodność i bezpieczeństwo danych. Z kolei oprogramowanie hostowane w chmurze eliminuje presję związaną z utrzymaniem i aktualizacją systemu, co pozwala skupić czas, wysiłek i środki finansowe na realizacji głównych strategii biznesowych przedsiębiorstwa.

W JCommerce wdrażamy system klasy ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central – zarówno w wersji On-Premise, jak i w wersji chmurowej, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby naszych klientów, posiadaną infrastrukturę techniczną oraz możliwości finansowe.

Paulina Materna, ERP Business Unit Manager w JCommerce

W branży IT od ponad 13 lat. W JCommerce odpowiedzialna za sprzedaż rozwiązań klasy ERP i BI, tym samym – za doradzanie klientom najlepszych rozwiązań. Służbowo i prywatnie interesuje się nowymi technologiami. Wolny czas aktywnie spędza z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*