Zarządzanie dokumentacją

Polska pozostaje, mimo pandemii, bardzo dynamicznym rynkiem. By utrzymać konkurencyjność i wysoką jakość obsługi, firmy muszą aktywnie walczyć o klienta poprzez coraz bardziej wydajne i szybsze usługi. Istotnym czynnikiem, który może pomóc w obniżeniu kosztów działalności oraz przyspieszyć procesy obsługi klientów, kontrahentów i innych partnerów jest cyfryzacja i odejście od dokumentów papierowych. Zarządzanie papierową dokumentacją pochłania bowiem wiele zasobów: badanie AIIM z 2019 r. wykazało, że firmy planują wydać najwyższą kwotę ze swojego budżetu przeznaczonego na usługi w zakresie treści właśnie na zarządzanie dokumentami.

Prawdziwie znaczącą poprawę wydajności i oszczędności osiąga się dzięki przejściu na systemy elektronicznego zarządzania dokumentami (EDM) i zawartością (ECM) w firmie. Przetwarzanie elektroniczne samych tylko faktur przychodzących to oszczędność rzędu 60-80 proc. w porównaniu z przetwarzaniem konwencjonalnym.

Każda branża, a nawet różne firmy w ramach jednego sektora, jest unikalna na swój sposób. Dlatego istotnym jest, by rozwiązanie do zarządzania dokumentami było elastyczne i możliwe do łatwej adaptacji do szczególnych uwarunkowań danego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie Doxis4 od SER Group ze względu na swoją modułowość oraz łatwą integracją z rozwiązaniami liderów w branży oprogramowania biurowego (jak np. SAP i Microsoft) jest najlepszym wyborem dla firm szukających jednego, kompleksowego i przyjaznego w użyciu systemu do elektronicznego zarządzania dokumentami. Zależnie od potrzeb, można go dostosować do dowolnej skali i profilu działalności – tak, by wszystkie dokumenty mogły stać się całkowicie cyfrowe.

Marcin Somla
Dyrektor
SER Group Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*