Największa w Polsce baza systemów IT dla przedsiębiorstw.

W październiku 2017 r. BPC Group uruchomiło internetowy serwis BPC GUIDE, zawierający kompendium wiedzy o przygotowaniu firmy do procesu wyboru systemu IT i jak ten proces zorganizować, aby zakończył się sukcesem. W serwisie znajdują się m.in. wskazówki konsultantów biznesowych i ekspertów, aktualności z rynku IT o nowych systemach i zrealizowanych wdrożeniach.

BPC Guide jest także cennym źródłem informacji dla producentów i dostawców rozwiązań informatycznych, którzy chcą trafić z nowymi rozwiązaniami na rynek przedsiębiorstw , dostarczając wiedzy o:

  • systemach informatycznych wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem m.in. klasy ERP, MES, APS, SCADA , CMMS, BI, WMS, Workflow i innych
  • kompetencjach i doświadczeniu dostawców IT
  • zrealizowanych wdrożeniach systemów IT w Polsce i zagranicą

W listopadzie na serwisie BPC GUIDE ruszyła największa w Polsce baza systemów IT. Obecnie baza zawiera blisko 200 rozwiązań IT, które wspierają zarządzanie dużym i średnim przedsiębiorstwem, 22 branżach rynku – sektora produkcyjnego, handlowo-dystrybucyjnego oraz usługowego. Wspiera procesy decyzyjne w 14 obszarach zarządzania organizacją. Rozwiązania w bazie należą, wg. danych Grupy BPC, do najczęściej analizowanych przez decydentów w latach 2015 – 2017.

Najwięcej, bo ok. 80% projektów inwestycyjnych w tym okresie, dotyczyło wyboru systemu wpierającego zarządzanie całą organizacją oraz obszaru produkcyjnego – tj. planowania, harmonogramowania i monitoringu procesów produkcyjnych. Pozostałe związane są głównie z wyborem systemów w obszarze logistyki i magazynu, obiegu dokumentów oraz analityki zarządczej.

Mocną strony bazy jest jej ergonomia i możliwość szybkiego dotarcia do informacji dotyczących obsługiwanych przez system IT baz danych, jego środowiska programistycznego oraz dostępnych wersji językowych. Przedsiębiorca na karcie rozwiązania znajdzie informację o tym, kto jest jego producentem (wraz z datą pierwszego wdrożenia systemu), która firma reprezentuje producenta na rynku polskim oraz sprzedaje i wdraża rozwiązanie. Przedsiębiorca może zapoznać się z wdrożeniami referencyjnymi systemu zrealizowanymi przez producenta oraz poszczególnych dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*