Kompleksowe wsparcie dla firm handlowo-dystrybucyjnych.

Branża handlowo-dystrybucyjna opiera swoją działalność przede wszystkim na sprawnym zarządzaniu relacjami z klientem, sprawnym systemie zamówień oraz dobrej gospodarce magazynowej. W obliczu dużej konkurencji na rynku, wsparcie informatyczne tych obszarów przekłada się na sukces firmy.

Rozwiązaniem, które kompleksowo wspiera procesy w firmach handlowych i dystrybucyjnych jest system FERRODO poznańskiej firmy Ferrodo Computer.  System ten to pakiet programów wspomagających zarządzanie w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, działających jako pojedyncze jednostki lub struktury wielooddziałowe.

 

eHandel, eKatalog – system przyjazny dla klienta

eHandel to aplikacja internetowa, która umożliwia przeglądanie i zaawansowane wyszukiwanie asortymentu zgromadzonego w bazie systemu Ferrodo. Przed przystąpieniem do pracy, program można skonfigurować według własnych potrzeb pod kątem zdefiniowania własnego sposobu wyszukiwania grup asortymentowych, generowania zamówień przez FTP czy też kolorów i grafiki charakterystycznej dla danej firmy, umieszczenia logo i wyświetlania informacji na ekranie.

Klient za pośrednictwem modułu eHandel może złożyć zamówienie bezpośrednio do systemu sprzedaży, mając aktualną informację o dostępności wszystkich produktów z oferty oraz bieżących promocjach cenowych. Użytkownik modułu ma także możliwość przeglądania historii swoich zamówień oraz dokumentów wystawionych w systemie sprzedaży, a także weryfikacji zaległości płatniczych.

Odmianą aplikacji eHandel jest eKatalog dedykowany firmom dystrybuującym części zamienne. Pełni on rolę zarówno programu do zamówień jak i cennika, w którym można znaleźć m.in. informacje na temat nr katalogowego produktu, producenta, nazwy towaru i jego dostępności.

Możliwe jest przygotowanie wersji na CD lub DVD do instalacji na komputerze klienta.

 

mHandel – wsparcie dla mobilnych handlowców

Moduł mHandel przeznaczony jest na urządzenia mobilne typu tablet/smartfon. Służy przedstawicielom handlowym do tworzenia zamówień klienta i wysyłki do centralnego systemu sprzedaży, gdzie następuje ich realizacja. Aplikacja mHandel zintegrowana jest z pozostałymi modułami systemu Ferrodo, co sprawia, że zapewnia dostęp do danych znajdujących się w centralnym systemie sprzedaży. Cały proces odbywa się szybko i sprawnie począwszy od momentu potwierdzenia go przez handlowca mobilnego po wysyłkę towaru do klienta.

Korzyści z wdrożenia mobilnego systemu zamówień mHandel:

 • Zwiększenie efektywności pracy handlowców mobilnych;
 • Skrócenie czasu obsługi i realizacji zamówień;
 • Optymalizacja zapasów;
 • Bieżący ranking zamawianych towarów, badanie popytu;
 • Tworzenie bazy danych wiedzy o kliencie w oparciu o informacje zbierane w terenie;
 • Usprawnienie komunikacji z handlowcem mobilnym.

 

Moduł FER DLM – prosta obsługa, przydatne funkcjonalności

Moduł FER DML jest wielofunkcyjną aplikacją, która obejmuje swoim działaniem m.in. dystrybucję, logistykę i magazynowanie. Moduł obsługuje również: ofertowanie, zamówienia, dostawy, sprzedaż usług, zawiera narzędzia CRM oraz przydatne analizy handlowe.

Intuicyjne menu oraz możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu tworzonych dokumentów i kartotek sprawiają, że praca z systemem nie sprawia użytkownikowi kłopotów.

FER DML to także szereg przydatnych funkcjonalności m.in.:

 • Współpraca z Google – system umożliwia wyszukanie adresu w Google Maps oraz wydruk mapy;
 • Export danych do MS Excel;
 • Możliwość filtrowania i przygotowania planów dyspozycyjnych oraz zamówień;
 • Zarządzanie cenami poprzez grupy rabatowe, pakiety promocyjne, rabaty specjalne;
 • Tworzenie automatycznych procedur i funkcji;
 • Współpraca z portalem dlugi.info, który umożliwia bieżące sprawdzenie informacji o kontrahentach zalegających z płatnościami;
 • Import i eksport plików sprzedażowych w formie elektronicznej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi modułami systemu Ferrodo na stronie:
http://www.ferrodo.pl/.

FERRODO COMPUTER Sp. z o.o.
Jasielska 8C
60-476 Poznań

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*