IFS będzie wspierać globalny rozwój firmy Micro-Epsilon

Czołowy producent zaawansowanych systemów technologicznych wybrał oprogramowanie biznesowe IFS, aby zharmonizować swoje procesy biznesowe; system będzie używany przez ponad 1100 pracowników

Warszawa, 27 października 2020 — Firma Micro-Epsilon, będąca czołowym globalnym producentem czujników o wysokiej precyzji, chciała skonsolidować i zintegrować swoje newralgiczne procesy wewnętrzne pod kątem planowanej ekspansji międzynarodowej. Aby zapewnić sobie niezbędną do tego architekturę technologiczną, firma wybrała rozszerzony pakiet IFS do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP).

Firma Micro-Epsilon oferuje niezawodne, wydajne i unikalne rozwiązania do przeprowadzania wysoce precyzyjnych pomiarów i kontroli już od ponad 50 lat. Jej sukcesy zaowocowały międzynarodową ekspansją — firma ma obecnie ośrodki zarówno w Niemczech, gdzie została założona, jak i w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach, Francji, Japonii i Szwajcarii.

Aby utrzymać swoje tempo rozwoju, spółka potrzebowała wymienić dotychczasowy system biznesowy, ponieważ nie był on w stanie zapewnić zintegrowanej funkcjonalności wymaganej przez rozwijające się przedsiębiorstwo. Firma rozpoczęła szeroko zakrojony proces oceny rozwiązań, który zakończył się wyborem IFS.

Wybór padł na IFS ze względu na kompleksową funkcjonalność i w pełni zintegrowany charakter jego rozwiązania, które sprawiły, że jest ono idealnym systemem dla producenta mającego wiele lokalizacji oraz skomplikowany wewnętrzny i zewnętrzny łańcuch dostaw. Dzięki IFS jako podstawie systemu ERP cała firma Micro-Epsilon będzie mieć jedno źródło informacji, co pozwoli jej zwiększyć przejrzystość, precyzję i dokładność procesów planowania i podejmowania decyzji. Rozwiązanie pomoże również usprawnić wewnątrzfirmowy przepływ materiałów i informacji, co zwiększy wydajność całego łańcucha dostaw.

„IFS był idealnym wyborem dzięki kompleksowej, nowoczesnej architekturze umożliwiającej globalne skalowanie” — powiedział dr Alexander Wisspeintner, dyrektor zarządzający firmy Micro-Epsilon. „IFS dostarczył nam rozwiązanie, które optymalnie wspiera wszystkie nasze procesy wewnętrzne i globalne plany już w wersji standardowej. Nie możemy doczekać się wejścia w nową fazę przejrzystych procesów, wydajności i międzynarodowego rozwoju”.

Marcus Pannier, dyrektor zarządzający IFS na region DACH i Europy Wschodniej, dodał: „Nasza technologia jest używana już od kilkudziesięciu lat przez niektóre spośród największych globalnych przedsiębiorstw produkcyjnych. Im bardziej skomplikowana jest działalność przedsiębiorstwa i im więcej ma ono ośrodków, tym bardziej może się w nim wykazać nasz w pełni zintegrowany system ERP. Bardzo cieszymy się, że będziemy mieć udział w ciągłym rozwoju firmy Micro-Epsilon i pomożemy jej zwiększyć wydajność i korzyści biznesowe w całej jej globalnej działalności”.


Więcej informacji na temat oferty IFS dla przedsiębiorstw produkcyjnych można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/industries/manufacturing/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie Micro-Epsilon

Micro-Epsilon jest jednym z liderów w dziedzinie technologii czujników precyzyjnych. Firma opracowuje innowacyjne technologie czujników już od ponad 50 lat, oferując swoim klientom niezrównane rozwiązania do przeprowadzania pomiarów i kontroli w środowiskach przemysłowych. Jej czujniki są wykorzystywane do utrzymania zasobów, wdrażania automatycznych procesów produkcyjnych oraz zapewniania jakości w wielu branżach. Jej biura sprzedażowe i oddziały na całym świecie zapewniają szybkie i niezawodne doradztwo i wsparcie na miejscu. www.micro-epsilon.com/

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*