Globeleq wybiera IFS Applications 9 w celu wsparcia realizacji planów rozwoju firmy

Afrykański wytwórca energii elektrycznej inwestuje ponad milion funtów w kompleksowe oprogramowanie firmy IFS w celu usprawnienia swojej działalności.
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała dzisiaj, że Globeleq – lider w branży energetycznej na rynku afrykańskim – wdroży system IFS Applications™ 9. Rozwiązanie to zastąpi dotychczas stosowane systemy IT i pomoże w modernizowaniu procesów w placówkach i zakładach firmy. Nowa infrastruktura pomoże firmie Globeleq usprawnić  i ustandaryzować raportowanie we wszystkich oddziałach grupy.

Firma Globeleq jest wiodącym deweloperem, właścicielem i operatorem instalacji energetycznych w Afryce, a także jednym z kluczowych inwestorów w tej dziedzinie. Przedsiębiorstwo rozwija samowystarczalne ekonomicznie firmy, które składają się na afrykańską sieć energetyczną. Pod egidą firmy Globeleq działa obecnie 8 elektrowni znajdujących się w Tanzanii, RPA, w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunie  i Kenii. Obiekty te są również celem dalszych inwestycji. Bieżąca produkcja brutto wynosi 1237 MW,  a planuje się jej zwiększenie o kolejne 2000 MW. 

W obliczu nieustannego zwiększania się populacji oraz rozwoju klasy średniej w ciągu najbliższych dwudziestu lat zużycie energii na terenie Afryki znacznie wzrośnie. Według prognoz firmy McKinsey na przestrzeni lat 2010–2040 w niektórych obszarach zapotrzebowanie na prąd zwiększy się czterokrotnie. Aby sprostać większemu popytowi i zrealizować plany rozwoju sieci zasilania w regionie, firma Globeleq potrzebowała pojedynczego, zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Musiał być to system, który zwiększy przejrzystość procesów i poprawi zarządzanie majątkiem.

W wyniku analizy dostępnych ofert firma Globeleq zdecydowała się na system IFS Applications 9. Zastąpi  on różne platformy wykorzystywane w elektrowniach i placówkach biurowych na terenie Afryki, a także  w siedzibie firmy w Londynie. Aby usprawnić bieżące procesy biznesowe i przygotować się na przyszłą integrację nowych elektrowni, firma zdecydowała się zaktualizować systemy IT i zmodernizować sposób prowadzenia działalności. 

W związku z tymi założeniami firmie Globeleq potrzebny był wszechstronny system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) z kompletnym pakietem funkcji zarządzania majątkiem (EAM). Miał on wspierać bieżącą infrastrukturę firmy, a także usprawnić dostęp do informacji we wszystkich obszarach działalności. Z pomocą systemu IFS Applications 9 firma Globeleq będzie mogła zautomatyzować bieżący przepływ danych – od spraw związanych z remontami, po dane finansowe i HR.

Firma Globeleq będzie również korzystać z zalet rozwiązania IFS Mobilne Zlecenia Robocze. Jest to rozwiązanie działające online i offline, które zapewnia technikom potrzebne informacje bez względu na dostęp do internetu. Skutkiem uproszczenia zadań związanych z obsługą techniczną jest wyeliminowanie zbędnej roboty papierkowej, opóźnień w komunikacji, a w rezultacie większa wydajność pracy. Inżynierowie firmy Globeleq, którzy w trakcie prac remontowych korzystają z aplikacji IFS Mobilne Zlecenia Robocze na tabletach, mają na bieżąco łatwy dostęp do aktualnych informacji. Uzyskane od techników dane następnie mogą trafiać do innych pracowników, w tym również do działu finansów i administracji.

Rozwiązania firmy IFS dla sektora energetyki i użyteczności publicznej zapewniają zarządzanie pełnym cyklem życia majątku przedsiębiorstwa, a także zarządzanie umowami i projektami. Firma Globeleq będzie mogła zarządzać całym cyklem życia majątku, w tym jego eksploatacją i obsługą techniczną. Uzyskany w ten sposób model całościowej kontroli nad majątkiem pomoże firmie Globeleq sprostać kluczowym w tej branży wyzwaniom, takim jak unikanie przestojów, wydłużanie czasu eksploatacji i ograniczanie kosztów napraw.

„System firmy IFS był zdecydowanie najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem ERP na rynku” – powiedział Michael Parsons, dyrektor ds. finansów w firmie Globeleq. „W trakcie wspólnie prowadzonych prac było widać, że zespół IFS świetnie zna naszą branżę. Bogate doświadczenie IFS w kontaktach z firmami z branży energetyki i użyteczności publicznej jest dla nas bardzo ważne, podobnie jak zbliżona do naszej kultura biznesowa. Czynniki te zadecydowały o podpisaniu z IFS umowy o współpracy w grudniu 2017. Posiadając właściwe technologie, systemy zarządzania i wiedzę możemy zapewnić naszym pracownikom najlepsze narzędzia, które pomogą uzyskać najwyższą wydajność pracy w naszych elektrowniach i biurach”.

„Bardzo się cieszymy, że Globeleq będzie wdrażać system IFS Applications 9 w ramach modernizacji swojej infrastruktury IT” – powiedział Colin Beaney, Industry Director for Energy & Utilities w korporacji IFS. „Wykorzystując nasze rozwiązanie jako podstawę w zarządzaniu procesami biznesowymi, firma Globeleq uzyska lepszy wgląd w funkcjonowanie różnych obszarów działalności w ramach ekspansji rynkowej, która jest podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną w regionie”. 
Więcej informacji na temat zaangażowania firmy IFS w pomoc organizacjom z sektora energetyki  i użyteczności publicznej znajduje się na stronie www.ifsworld.com/corp/industries/energy-and-utilities/.

O firmie Globeleq
Firma Globeleq jest wiodącym właścicielem i operatorem elektrowni w Afryce. Z pomocą doświadczonej kadry firma kieruje pracą niezależnych elektrowni, które znajdują się w 8 lokalizacjach w 5 różnych krajach. Obecnie instalacje te mają moc blisko 1300 MW. Firma planuje zwiększenie produkcji o blisko 2000 MW, a także kolejne inwestycje w rozwój sieci energetycznej w ciągu najbliższych 10 lat. www.globeleq.com

O firmie IFS 
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej polecanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się 
z 3500 pracowników wspiera ponad milion użytkowników z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 
W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na 
terenie Polski ponad 260 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., 
Cognor S.A., Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., 
MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com
Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland
Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania  i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*