Centrum wzajemnych połączeń informacyjnych, a różnorodność źródeł

Słowo „interconnection” jest często używane do identyfikacji integracji między systemem oprogramowania a obiektem IoT. W rzeczywistości zawsze odnosi się do dwóch różnych programów.

Chodzi o to, by pomyśleć o inteligentnych połączeniach między oprogramowaniem.

Zmusza nas to do przemyślenia oprogramowania jako rozszerzonych jednostek, które mogą wykorzystać potencjał innego oprogramowania bez konieczności ich replikacji, tworząc w ten sposób prawdziwy ekosystem.

Wdrożenie tego typu oprogramowania jest znacznie ułatwione zarówno przez technologie WEB, jak i technologie w chmurze. Najbardziej zaawansowane systemy MES są zmuszone do zwiększania zdolności do łączenia się z innym oprogramowaniem. System MES to centrum wzajemnych połączeń informacyjnych, a różnorodność źródeł, z których pochodzą te informacje, stale rośnie.

Paradygmat IoT atakuje nasze życie, dlatego źródła, które dostarczają i odbierają dane:

  • Znacząco rosną
  • Są dwukierunkowe

W środowisku produkcyjnym systemy MES pozwalają gromadzić wiele danych, które, jeśli są dobrze skorelowane, pomagają kierownictwu lepiej zrozumieć proces produkcji, rozróżnić mocne i słabe strony w celu wsparcia prawidłowego procesu decyzyjnego w celu poprawy kluczowych wskaźników wydajności.

Istnieją jednak trzy aspekty, których nie należy lekceważyć:

1) Koszt integracji: wymiana danych między dwoma programami ma znaczny koszt.
2) Koszt zbierania informacji, szczególnie gdy dotyczy to ludzi.
3) Koszt infrastruktury: system, który reaguje w każdej sytuacji użytkowania, wymaga znacznych inwestycji w infrastrukturę.

Nasz system MES Net @ Pro rozwiązał już te problemy i wykorzystuje wszystkie zalety w zakresie wzajemnych połączeń, jakie zapewnia technologia WEB, zarówno na miejscu, jak i w chmurze, a zaletą tej innowacyjnej architektury jest siła ekosystemu naszych partnerów.

Ktoś nazwał tę zaawansowaną wersję MES (Manufacturing Execution System), MOM (Manufacturing Operation Management). Są prawie synonimiczne: pierwsza koncentruje się bardziej na części operacyjnej, a druga na zarządzaniu. Kluczową kwestią jest technologia.

Wyszukiwanie rozwiązań IT dla przedsiębiorstwa - dostawcy IT i doradztwo biznesowe

Autor
Ing. Sergio Gasparin
CEO Qualitas Informatica SpA

Wyszukiwanie rozwiązań IT dla przedsiębiorstwa - dostawcy IT i doradztwo biznesowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*