Bezpieczne dane – oprogramowanie ERP w chmurze.

Nowoczesne firmy przetwarzające terabajty danych muszą pamiętać o odpowiednim ich zabezpieczeniu. Ważne, aby w razie utraty lub ataku hakerskiego móc w łatwy sposób odzyskać niezainfekowane dane niezależnie od miejsca i czasu. Z pomocą przychodzi system ERP (Enterpise resource planning), dzięki któremu można bezpiecznie przechowywać dane w chmurze.

 

ERP to standard

Firmy, aby nadążyć za zmianami nie tylko technologicznymi, ale także tymi stawianymi przez Klientów, muszą się rozwijać i nadążać za trendami oraz wyprzedzać konkurencję. Warto w takim przypadku postawić na oprogramowanie ERP, które wiele analiz wykona za nas i pozwoli w łatwy sposób wyciągnąć wnioski i wprowadzić usprawnienia. Jednym z nich jest enova365, krakowskiej spółki Soneta. Każdego dnia korzysta z niego 13 000 Klientów i aż 88% poleca go innym firmom.

 

Po co mi chmura?

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę, która ma oddziały w całej Polsce, ale serwer jest w siedzibie głównej. Pewnego dnia dochodzi do ataku hakerskiego lub zwykłej przerwie w dostawie prądu. Niestety praca całej organizacji staje. Nie można sprawdzić w systemie stanu magazynowego, zlokalizować konkretnej przesyłki itp. Denerwuje się szef, pracownicy ale także Klienci. W odpowiedzią na takie problemy przychodzi usługa chmurowa, która pozwala na bezpieczne przechowywanie najważniejszych danych i łatwy dostęp do nich w razie awarii. Przechowywanie danych w chmurze chroni je przede wszystkim przed:

 • fizycznym uszkodzeniem sprzętu,
 • kradzieżą sprzętu,
 • awariami lokalnego serwera,
 • skryptami szyfrującymi,
 • wirusami.

 

Archiwizator Azure

Archiwizator Azure to dodatek funkcjonalny, dostępny dla użytkowników polskiego oprogramowania ERP – enova365. Umożliwia on automatyczne wykonywanie zapasowych kopii. Co daje korzystanie z dodatku?

 • bezpieczeństwo,
 • automatyzację kopii,
 • stabilność,
 • georeplikację danych,
 • kopie w enova365.

 

SaaS

SaaS (Software as a Service) to usługa, w ramach której użytkownik może korzystać z systemu uruchomionego w chmurze, w przypadku oprogramowania enova365 jest ono uruchomione w chmurze Microsoft Azure. SaaS zapewnia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury informatycznej (np. serwery).

 

SaaS w enova365

 1. Ponad 50% Klientów enova365, którzy korzystają z usługi SaaS to użytkownicy obszaru handel.
 2. 44% Klientów korzystających z usługi to użytkownicy obszaru księgowość.
 3. Klient z najdłuższym stażem korzystający z usługi enova365 SaaS robi to nieprzerwalnie od 2014 roku.
 4. Przez ostatnie 2 lata liczba Klientów korzystających z usługi wzrosła 4-ro krotnie.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.enova.pl

 

***

Więcej informacji udziela:

Sabina Jurek
Specjalista ds. Projektów wspierających Sprzedaż
e-mail: sabina.jurek@enova.pl
tel. kom.:  609 512 514
tel.: 12 349 28 70
www.enova.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*