Poznaj potrzeby użytkowników systemu

Określenie potrzeb i oczekiwań przy wdrażaniu WMSa jest sprawą nadzwyczaj istotną, jednak przed wybraniem systemu do zarządzania magazynem, należy skonsultować się z osobami, które będą miały z nim do czynienia na co dzień. Pracownicy mogą wskazać procesy, które ich zdaniem wymagają usprawnień oraz podpowiedzieć osobie decyzyjnej w wyborze, jakie rozwiązanie ułatwiłoby im ich pracę.

Oprogramowanie powinno posiadać interfejs przyjazny użytkownikowi, a jego funkcjonalność powinna być adekwatna do ilości przeprowadzanych procesów w magazynie. Nie zawsze należy oczekiwać, że system posiadający podstawowe funkcjonalności przyniesie firmie korzyści.

W przypadku magazynów o dużej powierzchni, gdzie zatrudnionych jest nawet kilkaset pracowników, wdrożenie podstawowej wersji systemu może nie wystarczyć. W takiej sytuacji warto liczyć się ze zdaniem użytkowników i wzbogacić system o bardziej zaawansowane procesy np. automatyczne poddanie towaru komplementacji pod konkretne zamówienie. Przy wprowadzeniu systemu WMS należy pamiętać, że ma on przynieść korzyści zarówno firmie, jak i pracownikom magazynu.

Wraz z biegiem lat dobrze prosperująca firma zmienia się, wprowadza nowe rozwiązania, a tym samym może rozważać poszerzenie magazynu i zwiększenie ilości przeprowadzanych w nim procesów. Decydując się na system WMS, warto jest mieć na uwadze możliwość jego późniejszej rozbudowy.

Ogromną zaletą najnowocześniejszych systemów WMS jest ich elastyczność. Dobre oprogramowanie powinno być cały czas aktualizowane i dostosowywane na bieżąco do nowych warunków i procesów logistycznych, aby zarządzanie magazynem było jak najbardziej efektywne. Rynek oprogramowania IT, a w szczególności systemów WMS rozwija się bardzo dynamicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*