Zintegrowane podejście do gromadzenia danych produkcyjnych

Jeśli chodzi o mówienie o wpływie systemów MOM na produkcję przemysłową, opinie bywają różne. Wielu uważa, że ​​mają one zasadnicze znaczenie dla procesu produkcji wysokiej jakości, niektórzy uważają, że jest to tylko aspekt marketingowy. Dowiedzmy się, co naprawdę oznaczają systemy MOM dla produkcji.

Wiele aspektów ma istotny wpływ na opłacalność tradycyjnego zarządzania danymi produkcyjnymi. Należą do nich między innymi:

  • Dane fragmentaryczne. Trudno zapewnić integralność danych z powodu ich dystrybucji wśród wielu urządzeń i osób, nie mówiąc już o ręcznym gromadzeniu danych;
  • Opóźnienie zgłoszenia. Produkcja o znaczeniu krytycznym wymaga natychmiastowych działań w przypadku przestoju produkcji. Opóźnione działania prowadzą do katastrofalnych strat;
  • Brak widoczności. Znasz swoją ogólną wydajność, ale nie pomoże to w zobaczeniu większego obrazu i usprawnieniu procesu.

Systemy zarządzania operacjami produkcyjnymi rozwiązują te problemy. Rozwiązania MOM zapewniają zintegrowane podejście do gromadzenia danych produkcyjnych. Wszystko jest w jednym miejscu, co jest doskonałe do raportowania i analiz. Co więcej, systemy MOM umożliwiają raportowanie przestojów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można wykryć problemy w hali produkcyjnej w ciągu kilku sekund.

Ponadto rozwiązania MOM zapewniają widoczność wydajności w czasie rzeczywistym. Zawsze możesz zobaczyć powód, dla którego stawki produkcji są niższe niż oczekiwano: czy to z powodu problemów z jakością, dostępnością czy wydajnością.

System MOM to rozwiązanie umożliwiające przeniesienie procesów na nowy poziom. To droga do doskonałości produkcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*