Wybieraj mądrze system IT

Książka „Systemy It w Polsce. Nowoczesne Przedsiębiorstwo Produkcyjne” w wersji rozszerzonej trafiła do sprzedaży. Można ją zakupić w internetowych sieciach wydawnictw: ebookpoint, Helion, Google Play, Legimi.
Publikacja liczy prawie 200 stron i zdecydowanie powinna znaleźć się w rękach każdego przedsiębiorcy, który wybiera system informatyczny dla przedsiębiorstwa. Stanowi kompendium wiedzy na temat rozwiązań informatycznych, które obecnie znajdują zastosowanie w przemyśle. Podzielona jest na 11 obszarów merytorycznych, które prezentują rozwiązania IT, zgodnie z najnowszymi klasami systemowymi takimi jak: ERP, APS, MES, MOM, CMMS, SCADA, WMS, BI, data center, workflow, e-commerce.

Czytelnik znajdzie w niej wiedzę, z której powinien skorzystać na każdym etapie informatyzacji przedsiębiorstwa. Począwszy od analizy procesów biznesowych i opracowania zakresu funkcjonalnego projektu, poprzez dobór właściwych rozwiązań i dostawców, aż po wybór modelu wdrożenia (Cloud vs On-Premise). Wartość merytoryczną publikacji podnoszą porady i wskazówki ekspertów branży IT, których w książce znajduje się ponad sto.

Autorzy prezentują również 100 poglądowych projektów inwestycyjnych w dużych i średnich przedsiębiorstwach, które obecnie są realizowane. Czytelnik dowie się z książki jakie systemy IT stosowane są w różnych organizacjach oraz które inwestycje znajdują się w toku.

Autorem i wydawcą książki jest firma konsultingowa BPC GROUP POLAND, która od kilkunastu lat specjalizuje się w doradztwie biznesowo- informatycznym na rzecz dużych i średnich przedsiębiorstw. Firma organizuje także liczne szkolenia wspierając rocznie 6 tysięcy przedsiębiorców w procesach inwestycyjnych. Wprowadza na rynek systemy IT z polski i z zagranicy. BPC GROUP POLAND systematycznie publikuje raporty analityczne o rynku IT i dostępnych systemach, które udostępnia poprzez serwis doradczy bpc-guide.pl

Kluczowe elementy publikacji:

100 kluczowych systemów IT w Polsce

Tabelaryczny opis systemów IT wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem z podziałem na klasy systemowe: systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem, planowanie i harmonogramowanie produkcji, systemy zarządzanie operacjami produkcyjnymi, system komunikacji i informowania obszaru produkcji, systemy logistyczno-magazynowe, systemy utrzymania ruchu, systemy zarządzania infrastrukturą IT, systemy do handlu elektronicznego, systemy usprawniające elektroniczny obieg dokumentów oraz systemy analityki zarządczej. W tabeli wskazano systemy oferowane w modelu chmurowym. Po raz pierwszy swoje rozwiązania na rynku polskim prezentują dostawcy z krajów: ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Włoch, Ukrainy Słowacji oraz Czech.

Porównanie ofert On-Premise vs Chmura

Dostawcy IT analizują i porównują oferty na wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem w modelu On-Premise oraz Chmurowym.

Wypowiedzi ekspertów, analityków i producentów IT

 • Raport Rekomendacyjny – główne kroki.
 • Systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem klasy ERP.
 • Systemy wspierające planowanie i harmonogramowanie produkcji.
 • MOM – nowe podejście do systemów IT w produkcji czy tylko zabieg marketingowy?
 • Aktualne wyzwania biznesowe stawiane przed systemami logistyczno-magazynowymi, a ich rozwój i nowoczesność.
 • Systemy utrzymania ruchu klasy CMMS.
 • Systemy nadzorujące przebieg procesu technologicznego lub produkcyjnego klasy SCADA.
 • Rozwiązania innych klas wykorzystywane w informatyzacji obszarów produkcyjnych.
 • Jak porównać i wybrać DATA CENTER?
 • Wszystko co przedsiębiorstwo musi wiedzieć, zanim zdecyduje się uruchomić E-commerce.
 • Elektroniczny Obiegu Dokumentów w firmie.
 • Na czym polega nowoczesność w systemach analityki zarządczej?
 • Wdrożenie systemu w wersji ERP On-Premise czy Cloud?
 • Porównanie ofert na wdrożenie systemu w modelu On-Premise z modelem Cloud.

Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty książki.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*