Zautomatyzowana i zwinna, czyli fabryka przyszłości 2027

Choć fabryki przyszłości zaczynają powstawać już dzisiaj, to niełatwo precyzyjnie przewidzieć, jaki kształt przybiorą ostatecznie. Epicor podpowiada jak będą wyglądały za kilka lat. Dla firm produkcyjnych, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ma to szczególne znaczenie.

Wizja Epicora „Fabryka przyszłości 2027” zakłada przede wszystkim coraz większe wykorzystanie inteligentnych technologii. Nie ma wątpliwości, że fabryka przyszłości będzie zrobotyzowana. Zmiany związane z Przemysłem 4.0 obejmą praktycznie wszystkie obszary działalności: od sprzedaży i marketingu, przez zarządzanie projektami, zarządzanie operacjami i produkcją, zakupy, zarządzanie usługami i produktami, aż po finanse i HR. Przyjrzyjmy się jak – według Epicora – produkcja będzie ewoluować w ciągu najbliższych lat.
Już dziś firmy starają się tworzyć coraz więcej strumieni przychodów z usług. Jutro rynek usług stanie się w coraz większym stopniu zautomatyzowany. Pozwoli to na pogłębienie integracji z systemami i procesami klientów, a dzięki temu można będzie łatwiej zrozumieć ich potrzeby i szybciej rozwiązywać problemy. Technologie IT sprawią, że firmy produkcyjne przestaną być dostawcami a staną się partnerami biznesowymi. Systemy analityczne dostarczą działom sprzedaży i marketingu informacji o tym, ile i jakich produktów klienci oczekują. Natomiast łańcuchy dostaw zostaną zastąpione przez sieci dostaw, co umożliwi automatyczne optymalizowanie współpracy z dostawcami w czasie rzeczywistym.
Wszechobecne czujniki dostarczające na bieżąco informacji z hal fabrycznych pozwolą na precyzyjne zarządzanie procesem produkcji. Zmiany dotkną także dział kadr. Robotyzacja oznacza mniejszą liczbę pracowników, za to większe wyzwania związane z zarządzaniem talentami. Praca nad ciągłym rozwojem karier zatrudnionych ludzi nabierze nowego znaczenia. Pewnym ułatwieniem dla HR będzie możliwość korzystania z algorytmów, które będą wspierać podejmowanie wszystkich decyzji w obszarze zarządzania talentami.
Decyzje strategiczne podejmowane przez kadrę menedżerską najwyższego szczebla także będą opierać się na danych przetwarzanych przez uczące się algorytmy. W tym obszarze ogromną rolę do odegrania ma IT, które powinno wspierać skuteczne zarządzanie zgromadzoną w organizacji wiedzą i wdrażać najnowsze technologie sztucznej inteligencji. Czy podejmowanie decyzji stanie się dzięki temu łatwiejsze? A może wręcz przeciwnie? Z pewnością innowacyjne rozwiązanie ERP, które będzie uwzględniać trendy rozwojowe Przemysłu 4.0, ułatwi automatyzację linii produkcyjnych, usprawnienie procesów i skuteczną transformację organizacji. 

Źródło:
https://www.epicor.com/en-us/resource-center/videos/factory-of-the-future-2027/

Kontakt z prasą:
Olga Radzikowska
Marketing Assistant
Todis Consulting
olga.radzikowska@todis.pl 
Epicor Software Corporation jest wiodącym producentem oprogramowania służącego do obsługi i podnoszenia wydajności procesów biznesowych w przedsiębiorstwach z sektora produkcyjnego, dystrybucyjnego, sprzedaży detalicznej oraz branży hotelarskiej i usługowej. Firma działa na międzynarodowym rynku od ponad 40-stu lat i obsługuje ponad 20 000 klientów w przeszło 150 krajach. Rozwiązania mogą być oferowane zarówno w wersji chmurowej, hostowanej, jak i lokalnej. Bogate doświadczenie firmy Epicor pozwala na wprowadzanie innowacyjnych i elastycznych rozwiązań oraz dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb klientów. www.epicor.com 
 

Todis Consulting jest Todis Consulting jest certyfikowanym partnerem wdrożeniowym Epicor Software. Firma działa na rynku polskim od 2005r.oferując kompleksowe rozwiązania z zakresu zintegrowanych systemów informatycznych. Zespół wysoko wykwalifikowanych konsultantów umożliwia prowadzanie zarówno nowych wdrożeń, reimplementacji oraz migracji do wyższych wersji systemów ERP jak i tworzenie rozszerzeń funkcjonalnych oraz rozwiązań na zamówienie klienta. www.todis.pl 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*