Zarządzanie przedsiębiorstwem przemysłowym i produkcyjnym w czasie pandemii

W obecnej sytuacji większość firm wprowadza radykalne środki ostrożności mające na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu wirusa Covid-19. Większość tych rozwiązań znacząco ogranicza mobilność ludzi i przewóz towarów. Sprawdź w jaki sposób OptiMES ułatwi organizację pracy w Twojej fabryce w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji.

Praca zdalna
Osoby, które mają możliwość przechodzą na tryb pracy z domu lub są obecne w firmie, jednak nie pojawiają się na hali produkcyjnej. W takiej sytuacji OptiMES, jako że jest dostępny w przeglądarce internetowej, może byś swobodnie użytkowany w dowolnym miejscu oraz przy użyciu wielu urządzeń tj. laptop, tablet czy smarfon. System umożliwia nieskrępowaną pracę i korzystanie z wielu funkcji, bez narażania zdrowia i życia innych. Panele meldunkowe na tablecie pozwalają podczas video-rozmowy pokazać wszystkie techniczne kwestie dotyczące maszyn czy półfabrykatów. Ponadto dzięki OptiMES masz możliwość załączyć zdjęcia, dokumentację czy notatki. Wszelkiego rodzaju rysunki i pliki dotyczące zamówień i technologii będą uporządkowane i łatwo dostępne, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany do wznowienia produkcji w razie dłuższego przestoju – szczególnie w sytuacjach wzmożonego zapotrzebowania po przerwie. Jeśli zajdzie potrzeba zlecenia kooperacji taka paczka wiedzy znacząco ułatwi działania. Funkcjonalności systemu OptiMES pozwalają Ci być na bieżąco i sprawować pełną kontrolę nad Twoją firmą bez pojawiania się fizycznie na produkcji – „raporty z hali” i „postępy prac” dostarczą pełnej wiedzy niezbędnej do planowania i działania. Zdalnie możesz także monitorować stany magazynowe i wykonywać zamówienia do dostawców.

Braki surowców
Oprogramowanie OptiMES wspiera działania ponad stu firm produkcyjnych, dlatego przy ograniczonych zasobach mamy możliwość poszukać dla Ciebie podwykonawcy, kooperanta lub kogoś, kto jeszcze ma dany półfabrykat na stanie. Integracja OptiMES z innymi systemami popularnymi na rynku daje szersze możliwości dostępu i wymiany danych z kontrahentami.

Monitoring i kontrola
Z OptiMES możesz z łatwością przygotować i zobligować pracowników do wypełnienia ankiety sprawdzającej/odczytania komunikatu przypominającego o dodatkowych środkach ostrożności i zasadach higieny obowiązujących w pracy.

Pandemia koronowirusa to sytuacja przejściowa i najszybciej z jej skutkami uporają się te firmy, które działają w oparciu o rozwiązania chmurowe takie jak OptiMES. Ułatwi on pracę teraz, ale przede wszystkim pozwoli płynnie ruszyć z pracą, gdy zagrożenie minie.

Karol Chęciński
Customer Productivity Enabler
Karol Chęciński od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem polskiego przemysłu poprzez wdrażanie rozwiązań informatycznych
Opinie o wdrożeniu systemu Comarch ERP Altum przez firmę Graphcom w spółce Puccini:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*