WMS – Krótszy czas pracy

Po wprowadzeniu systemu WMS do firmy DTW, zaobserwowaliśmy przede wszystkim skrócenie czasu prac wykonywanych na magazynie. 

Każdorazowe odszukiwanie materiału przez system przy procesie kompletacji to wielkie ułatwienie.

Program sam wskazuje lokalizację materiału, którego aktualnie potrzebujemy. Aktualnie stosujemy go tylko w magazynie wyrobów gotowych, dlatego łatwo jest dostrzec różnice w stosunku do obszarów, w których system nie jest zaimplementowany.

System WMS przyśpieszył również proces inwentaryzacji w firmie. Nie byłoby to jednak możliwe bez zachowania dyscypliny przez naszych pracowników. Każda informacja podana za pośrednictwem WMS wyznacza pracownikom kolejne działania, toteż stale należy umieszczać w systemie dane o tym: 

Co jest wprowadzane do magazynu? 

Co znajduje się na danej palecie?

W jakiej ilości?

Po implementacji tych danych, proces inwentaryzacji stał się o wiele prostszy. Wprowadziliśmy ją w systemie ciągłym. Palety poddawane są systematycznemu sprawdzaniu. Później drukujemy raport z systemu WMS oraz z systemu ERP (działają one równolegle na tym samym magazynie), a następnie porównujemy otrzymane dane.

Źródło: BPC GUIDE LUTY/MARZEC 2017 str.9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*