W pełni zintegrowany klient OPC-UA

OPC-UA: PROXIA standaryzuje wymianę danych między maszynami

W toku rozwoju filozofii Przemysłu 4.0 opracowano standard OPC-UA (ang. Open Platform Communications – Unified Architecture), w celu zapewnienia wymiany danych, zapewniający bezpieczną  (oparta o certyfikaty), rzetelną łączność sieciową niezależną od producenta maszyny/urządzenia i platformy oprogramowania do wizualizacji i przetwarzania danych z maszyn. Umożliwia to wymianę danych niezależnie od systemu operacyjnego PLC pomiędzy produktami różnych producentów. Z uwagi na swoją wszechstronność protokół OPC-UA można zastosować na potrzeby całości łączności pomiędzy maszynami na produkcji. PROXIA już teraz oferuje w pełni zintegrowanego i konfigurowalnego klienta OPC-UA dla swojego rozwiązania MES.

W ostatnim wdrożeniu oprogramowania PROXIA MES u klienta z branży meblarskiej, pojawiła się możliwość objęcia nowo zakupionej maszyny BIESSE monitoringiem online ale w najnowszym formacie OPC-UA.

Po zakończonej sukcesem wymianie certyfikatów SSL celem zapewnienia bezpiecznej i jednoznacznej komunikacji pomiędzy włoską maszyną BIESSE a PROXIA MES, następnie krótkiej i nieskomplikowanej konfiguracji, maszyna zaczęła komunikować się z systemem PROXIA MES przez sieć komputerową.

Zalety komunikacji przez OPC-UA:

– zmapowanie danych procesowych z maszyny na statusy systemu MES, celem wyliczania i wizualizacji wskaźnika OEE

– monitorowanie w czasie rzeczywistym dowolnych parametrów roboczych maszyny

– przesyłanie powiadomień (SMS, email lub RSS) o przekroczeniach wartości brzegowych parametrów roboczych maszyny (np. temperatura wałka powyżej 210 0C)

Poniżej kilka zrzutów ekanu:

Zmapowanie danych procesowych z maszyny na statusy systemu MES
Monitorowanie w czasie rzeczywistym dowolnych parametrów roboczych maszyny
Przesyłanie powiadomień o przekroczeniach wartości brzegowych parametrów roboczych maszyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*