Trendy w handlu B2B i dystrybucji na 2019 rok – raport Sente

Co czeka sektor handlu B2B i dystrybucji w 2019 roku? Według raportu opracowanego przez Sente, trendami dyktującymi rozwój firm z tej gałęzi gospodarki będzie m.in. postępująca cyfryzacja procesów handlowych oraz skrócenie cykli logistycznych.

Merytoryczne opracowanie i wiedza ekspercka

Raport Sente “Trendy w handlu B2B i dystrybucji” stanowi diagnozę stanu rynku i predykcję kierunków rozwoju opracowaną na podstawie analizy badań oraz w oparciu o opinie zebrane od ekspertów, managerów i specjalistów z branży.

W materiale swoją prognozę dla handlu B2B i dystrybucji na 2019 rok przedstawili:

  • Artur Olejniczak – project manager związany zawodowo z Instytutem Logistyki i Magazynowania, trener Biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki.​​​
  • Krzysztof Wieczorek – business architecture director, w OEX E-Business, manager z 20-letnim doświadczeniem w obszarach: zarządzanie i administracja sprzedaży, e-commerce i trade marketing.
  • Artur Piekarczyk – współzałożyciel ALLWINS.COM, od blisko 20 lat związany z handlem B2B, wcześniej członek zarządu TIM SA.
  • Bartek Tulejko – od ponad 20 lat związany z logistyką, ostatnie lata zarządzał logistyką firmy JYSK w regionie CEE. Wcześniej pełnił funkcje zarządcze w firmach z sektora usług logistycznych (Kuehne+Nagel, DSV).
  • Dr hab. Arkadiusz Kawa – prof. nadzw. UEP, pracownik Katedry Logistyki i Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, PRO Partner w Last Mile experts.

Prognozy długoterminowe 

W ostatniej części raportu znalazły się trendy makro, czyli kierunki rozwoju na najbliższe 2,3 i 5 lat. Eksperci odpowiedzieli na pytania, czy i kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia koniunktury oraz jakie inwestycje pozwolą w perspektywie kilku lat zwiększyć skalę działania firm handlujących na rynku B2B.

Raport Sente można pobrać na stronie: http://bit.ly/2Rl1rrx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*