Cyfrowa transformacja w magazynie – praktyczny poradnik

Od kilku lat cyfrowa transformacja jest wskazywana jako jeden z głównych trendów w rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy nie tylko znają tę koncepcję, ale również coraz intensywniej poszukują możliwości jej wykorzystania w swoich firmach. Okazuje się jednak, że nadal niewiele jest informacji na temat praktycznego wymiaru cyfrowej transformacji i jej zastosowania w biznesowych realiach. Specjaliści Sente wraz z ekspertami w dziedzinie procesów intralogistycznych opracowali poradnik, który stanowi przegląd metod wdrożenia cyfrowej transformacji w magazynach firm handlowych. 

Publikacja dostępna jest tutaj: http://bit.ly/2UmpBn4

Cyfryzacja czy cyfrowa transformacja?

Cyfrowa transformacja często jest stawiana na równi z takimi pojęciami jak cyfryzacja i digitalizacja. Nie jest to prawidłowe podejście, dlatego na  początku publikacji wyjaśnione zostały różnice pomiędzy tymi pojęciami. Kolejne rozdziały materiału to obszrne omówienie roli, jaką pełni magazyn w transformacji całego przedsiębiorstwa. Poszczególne rozdziały dostarczają odpowiedzi na kluczowe pytania: 

  • Czy cyfrowa gospodarka potrzebuje fizycznej logistyki? 
  • Jak wykorzystać cyfryzację i automatyzację w zwiększaniu wydajności procesów intralogistycznych? 
  • W jaki sposób inteligentne systemy zarządzania zmieniają sposób organizacji pracy i zwiększają potencjał magazynu? 

Automatyzacja i inteligentne systemy zarządzania

Poradnik powstał na podstawie analizy metod cyfryzacji i automatyzacji magazynów oraz pogłębionych wywiadów z ekspertami. W publikacji swoją wiedzą na temat inteligentnych systemów zarządzania oraz automatyki magazynowej podzieli się m.in.: Marcin Duplicki (od ponad 15 lat związany z branżą intralogistyki, obecnie konsultant w zakresie automatyzacji magazynów), Krzysztof Wieczorek (business architecture director w OEX E-Business), i Wojciech Nowak (konsultant rozwiązań biznesowych, ekspert w zakresie wdrożeń systemu klasy WMS, wiceprezes Sente). 

Materiał do pobrania tutaj: http://bit.ly/2UmpBn4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*