Transformacja energetyczna przedsiębiorstw.

Czy poziom rachunków jakie płacisz za media energetyczne w firmie jest dla Ciebie akceptowalny? Czy jesteś zadowolony z kosztów jakie ponosisz?

Czy uważasz, że wszystkie procesy w Twojej firmie działają w ramach szeroko pojętych zasad efektywności energetycznej i prowadzą do rozwoju optymalizacji kosztów za media energetyczne?

Dzisiejszy rynek a przede wszystkim ten, na którym rywalizują przedsiębiorstwa o zysk, rozwój a czasami przetrwanie wymaga kompleksowych działań analitycznych, które pozwolą zdefiniować odpowiedzi na wyżej postawione pytania i uzyskać informacje, w którym miejscu Państwo jesteście, co trzeba zmienić, w jakim czasie i za ile. Dobra polityka energetyczna, oszczędność energii elektrycznej, gazu czy ciepła, to podstawy egzystencji przedsiębiorstw w obecnym środowisku rynkowym w Polsce, Europie i świecie. Nowoczesne zarządzanie to już nie marzenia a rzeczywistość.

W dobie kroczących w górę cen mediów energetycznych takich jak energia elektryczna i gaz ziemny podstawowymi elementami analizy prowadzącymi do określenia stanu wyjściowego są:

 1. Poziom kosztów zużycia energii elektrycznej, gazu, ciepła oraz paliw według stanu na dzień dzisiejszy – dobranie tańszej oferty opartej o pewność ceny i bezpieczeństwo dostaw, negocjacja cen i zapisów umów, wytyczenie strategii zakupowej.
 2. Dopasowanie parametrów dystrybucyjnych i redukcja kosztów ponadnormatywnych, wykonanie pomiarów i analiza danych określających jednostkowy koszt energii w dobie zużycia.
 3. Określenie możliwości zastosowania alternatywnych źródeł zasilania, możliwości ich finansowania oraz etapy wdrożenia.
 4. Implementacja nowatorskiego systemu zarządzania mediami energetycznymi w czasie rzeczywistym w przedsiębiorstwie, jako baza działań optymalizacyjnych.

System zarządzania mediami OPTIMAL SMART HUB to przede wszystkim ograniczenie kosztów funkcjonowania firmy poprzez wskazywanie miejsc oszczędności energii a także:

 • Analiza wykorzystania i zużycia energii elektrycznej, ciepła i innych mediów;
 • Realizacja wniosków i zaleceń z przeprowadzonych audytów energetycznych;
 • Identyfikacja i ograniczenie strat;
 • Zapobieganie awarii i identyfikacja stanów nienormalnych;
 • Bieżące raporty i analizy;
 • Identyfikacja jednostkowych kosztów wytworzenia i produkcji;
 • Poprawa wyniku energetycznego, poprawa efektywności i komfortu pracy personelu służb technicznych a także wzrost świadomości pracowników w obszarze oszczędzania energii i ciepła;
 • Realizacja celów energetycznych określonych w systemach zarządzania energią, w szczególności zapisów ustawy o efektywności energetyczne i Polskiej normy PN-EN ISO 50001.

 

Współpraca w zakresie optymalizacji i wdrożenia systemu zarządzania nie wymaga  od Państwa inwestycji ponieważ oczekujemy realizacji wynagrodzenia zależnego od wypracowanych dla Państwa oszczędności (success-fee) oraz zastosowania systemu abonamentowego w przypadku OSH. Taka strategia działania staje się podstawowym warunkiem realizacji działań przynoszących korzyści dla obu stron, a przede wszystkim dla Państwa. Po wygenerowaniu wstępnego raportu przedstawiamy Państwu plan działania zawierający analizę, etapy konsultacji i wdrożenia. Współpracujemy w wieloma firmami z różnych branż i modeli zarządzania.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 

www.trienergy.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*