Systemy ERP – skuteczny oręż w walce o klienta

Systemy ERP odgrywają coraz większą rolę w firmach produkcyjnych. Miniony rok był dobry dla dostawców rozwiązań klasy ERP na polskim rynku. Perspektywy na najbliższe lata również są bardzo optymistyczne, co nie oznacza, że branża nie musi mierzyć się z licznymi wyzwaniami. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Monitor ERP System wśród menedżerów przedsiębiorstw wytwórczych, obszarami wymagającymi usprawnienia dzięki rozwiązaniom informatycznym są przede wszystkim: planowanie, realizacja i raportowanie produkcji, eliminacja wąskich gardeł oraz podnoszenie terminowości i jakości obsługi klienta.

Wsparcie ekspansji zagranicznej

Coraz więcej polskich firm zaczyna prowadzić działania na rynkach międzynarodowych. Z każdym rokiem trudniej jest konkurować w dynamicznym środowisku międzynarodowym, opierając swoją strategię jedynie na niższej cenie. W ostatecznym rozrachunku to wiedza, doświadczenie oraz umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii zadecydują o sukcesie. Menedżerowie firm produkcyjnych muszą posiadać odpowiednie narzędzia, aby móc efektywnie konkurować na arenie międzynarodowej. 
ERP to skuteczny oręż w walce o klienta. Systemy informatyczne są powszechne wykorzystywane w firmach zagranicznych, dlatego jeżeli planujemy ekspansję na tych rynkach, warto pamiętać, że rozwiązania takie jak elektroniczna wymiana danych (EDI) czy faktur elektronicznych są tam standardem. 

Specjalizacja narzędzi informatycznych

Wdrażając system ERP, należy przede wszystkim wybrać rozwiązanie dostosowane do potrzeb organizacji. Nie ulega wątpliwości, że w przemyśle największe korzyści dają systemy dedykowane firmom produkcyjnym, wyposażone w odpowiednie moduły wspierające najważniejsze procesy. Do takich w MONITOR ERP zaliczamy:

  • Moduł Produkcja zapewniający efektywne planowanie, harmonogramowanie i nadzorowanie procesu produkcyjnego. Umożliwia zarządzanie każdym typem produkcji, od projektowej poprzez produkcję jednostkową, dyskretną do produkcji seryjnej. 
     
  • Moduł Zakupy służący do generowania sugestii zakupowych, kontroli i zarządzania dostawami materiałów i komponentów do magazynu.
  • Moduł Sprzedaży zapewniający zintegrowane zarządzanie procesem obsługi zamówień klientów, od korzystania z CRM i ofertowanie, po faktury i rozrachunki.
     
  •  Moduł Magazyn posiadający z kolei komplet narzędzi do rejestracji, zarządzania, magazynowania, lokalizowania oraz kontroli zapasów magazynowych, również z wykorzystaniem czytników PDA.

oraz zintegrowany z nimi:

  • Moduł Warsztat rejestrujący czas realizowanych operacji w gniazdach produkcyjnych oraz raportujący koszty zleceń produkcyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*