Rewolucja cyfrowa wciąż przyspiesza

Rewolucja cyfrowa wciąż przyspiesza, bowiem branża IT wykazuje się stałą dynamiką w kwestii innowacyjności i udoskonalania swoich rozwiązań. Zmiany doskonale widać w przypadku rozwiązań dla biznesu typu ERP, które znacznie skorzystały na implementacji chmury. Sukces biznesowy, zwłaszcza jego skala, może nie być już w aż takim stopniu związany z jakością produktu, ile bardziej z odpowiednim ekosystemem IT, który z jednej strony jest bezpieczny i przewidywalny, a z drugiej pozwala na monitoring kluczowych procesów. To wszystko i wiele więcej zapewnia właśnie cloud ERP.

Istotną przewagą w przypadku Cloud ERP jest czas wdrożenia. Najczęściej, gdy klienci już zdecydują się na nowe rozwiązanie IT, oczekują właśnie jak najszybszej implementacji. Wykorzystując naturalne przewagi rozwiązań chmurowych, przygotowaliśmy dla nich nawet specjalną ścieżkę – RamBase FastTrack, dzięki której możemy dokonać wdrożenia w praktycznie 2-miesiące, liczone od podpisania umowy do rozpoczęcia używania ERP. Podstawowe wdrożenie takiego systemu może być więc ekstremalnie szybkie, a jego koszty mogą być nawet ponad 70% niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów on-premise. Widać to w takich obszarach działalności firmy jak: zakup sprzętu hardware i jego utrzymanie, wynagrodzenie dodatkowego personelu IT po stronie klienta, customizacje, utrzymanie i wsparcie rozwiązania ERP w czasie.

Obecna przystępność cenowa tych rozwiązań otwiera je również na sektor MŚP, który może sobie pozwolić na rywalizację z największymi i szybki wzrost skali biznesu. Uważam, że w ciągu kilku najbliższych lat Cloud ERP stanie się standardem w wielu polskich firmach, biorąc pod uwagę fakt jak chłonne są polskie przedsiębiorstwa we wdrażaniu nowinek technologicznych.

Jakub Polkowski
Channel Executive Poland,
Jakob Hatteland Computer AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*