PSI wdroży system zarządzania magazynem w firmie Asmet

Firma Asmet, dystrybutor elementów złącznych, zleciła PSI Polska wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms w nowym Centrum Logistycznym w miejscowości Moszna-Parcela, niedaleko Warszawy.

Firma Asmet jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw oferujących kompleksową obsługę w zakresie dostaw elementów złącznych do budowy maszyn i urządzeń dla budownictwa, energetyki, petrochemii, rolnictwa i motoryzacji. Asmet jest zarówno producentem jak i dystrybutorem. W ofercie firmy obok elementów złącznych standardowych posiada wyroby śrubowe specjalne, wykonywane wg indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów (niestandardowe wymiary, kształt, materiały, pokrycia ochronne itp.). Powoduje to konieczność utrzymywania na stanie magazynowym 40.000 pozycji asortymentowych, dalszych 50.000 dostępnych jest na zamówienie.  Zarządzanie tak rozbudowaną gamą produktów i zapewnienie najwyższej jakości obsługi pociąga za sobą konieczność zapewnienia sprawnej logistyki w pętli: Dostawca-Asmet-Klient.

W związku z dynamicznym rozwojem i potrzebą ciągłego doskonalenia jakości obsługi klientów, niezbędne jest dalsze zwiększanie wydajności centrum logistycznego zlokalizowanego niedaleko Warszawy. Z tego powodu Zarząd firmy Asmet zdecydował się na inwestycję w zaawansowaną automatykę magazynową oraz nowoczesny system WMS. Po długim procesie analiz dostępnych rozwiązań WMS oraz potencjału firm wykonawczych działających na polskim rynku, Asmet zdecydował o wyborze firmy PSI Polska jako dostawcy systemu do zarządzania magazynem (WMS) dla całego centrum dystrybucyjnego, wraz ze sterowaniem przepływem materiału (MFC) w automatycznym magazynie pojemnikowym typu miniload. System PSI zostanie zintegrowany z systemem ERP oraz systemem zarządzającym komunikacją z kurierami.

Uruchomienie systemu WMS wraz z automatyką magazynową to kolejny krok milowy (po zakończonym niedawno wdrożeniu nowego systemu ERP i oddaniu do użytku nowego centrum logistycznego) w optymalizacji naszych operacji logistycznych, którego celem jest dalsze podnoszenie jakości obsługi naszych Klientów. System PSIwms  pomoże nam  – między innymi – dostosować się do rosnących wymagań klientów w zakresie coraz krótszych terminów dostaw, oraz zoptymalizować rozwijaną od lat usługę kompleksowych dostaw elementów złącznych bezpośrednio na linie montażowe w systemie Just-In-Time.” – mówi Janusz Onyszczuk, Dyrektor ds. Organizacji i Systemów Zarządzania oraz Członek Zarządu firmy Asmet. „Z uwagi na strategiczny charakter tej inwestycji, a także poziom jej skomplikowania, w procesie wyboru kluczowe było dla nas zarówno doświadczenie i dobre referencje dostawcy w projektach podobnej skali, jak i kompetentny i silny zespół w Polsce, gwarantujący możliwość skutecznego wdrożenia systemu. Stąd nasz wybór padł na firmę PSI Polska z Poznania, która jest częścią międzynarodowego koncernu PSI Software AG”.

Bardzo cieszymy się, że Zarząd firmy Asmet, lidera w dostawie wysokiej jakości elementów złącznych w Polsce, docenił nie tylko innowacyjne oprogramowanie PSI, ale również duże doświadczenie naszego zespołu. Ten projekt jest bardzo ważny dla naszej firmy, pozwoli umocnić pozycję PSI na rynku systemów WMS dla zaawansowanych magazynów  automatycznych.” – dodaje Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży, PSI Polska.

Realizacja projektu przewidziana jest na kilkanaście miesięcy, tak aby w 2020 roku system PSI zarządzał całością procesów manualnych oraz automatycznych wraz z integracją z systemem ERP, systemami firm kurierskich i automatycznym magazynem pojemnikowym.
Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla logistyki można znaleźć na stronie: www.psi.pl/pl/nasza-oferta/logistyka/

PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który rozwija i wdraża kompletne rozwiązania informatyczne dla logistyki, produkcji, energetyki i transportu publicznego. Koncern PSI powstał w 1969 roku i zatrudnia obecnie ponad 1700 osób na całym świecie. Około 200 osobowy zespół PSI Polska rozwija oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu PSI oraz realizuje wdrożenia systemów w Polsce i zagranicą. W Polsce z rozwiązań PSI korzystają m.in. LPP, Empik, CCC, MPK Poznań, Nałęczów Zdrój / Cisowianka, Piątnica, Inter Europol, Stelweld, ABM Greiffenberger, DMG Mori, Volkswagen, ArcelorMittal.

Kontakt:

PSI Polska Sp. Z o.o.
Adriana Karbowiak
Starszy Specjalista ds marketingu
ul. Towarowa 35
61-896 Poznań

Tel: +48 61 6556-523
GSM: +48 601515008
E-Mail: akarbowiak@psi.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*