PSI wdroży system zarządzania magazynem PSIwms w CCC S.A.

Grupa CCC – największa detaliczna spółka obuwnicza i największy producent obuwia w w Europie Środkowej, zleciła firmie PSI Polska wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms w swoim centrum logistycznym.

Grupa CCC posiada sieć ponad  900 salonów, o powierzchni przekraczającej 0,5 mln m² i jest obecna w 18 krajach: w Europie i poza nią. Poprzez swoją spółkę zależną eObuwie.pl S.A., jest również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. CCC zatrudnia ponad 12 000 pracowników i sprzedaje rocznie ponad 40 milionów par butów, a w najbliższych latach firma planuje otwierać 100 salonów rocznie.

Dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez inwestycji w logistykę. Jeszcze w 2018 r. firma planuje przekroczyć 100 000 miejsc paletowych. W obliczu planów ekspansji Grupy CCC niezwykle istotna jest efektywna praca centrum dystrybucyjnego poprzez wykorzystanie automatyki magazynowej i innowacyjnych rozwiązań informatycznych.

System PSIwms zapewni CCC automatyzację procesów logistycznych w obszarze przyjęcia, kompletacji i wydania z magazynu oraz śledzenia transportu, usprawni dostosowanie obsługi procesów magazynowych do zmian biznesowych, a także zwiększy ich wydajność i przejrzystość. Oprogramowanie PSIwms zostało już wdrożone pilotażowo w grudniu 2017 r., w jednym z magazynów CCC. Po pozytywnej realizacji wdrożenia Zarząd firmy podjął decyzję o rozszerzeniu systemu na pozostałe magazyny

„Zgodnie ze strategią rozwoju CCC stawia na inwestycje w systemy informatyczne, które będą wspierać dalszą ekspansję firmy. W tym celu dokonaliśmy przeglądu wiodących systemów WMS i zdecydowaliśmy się na system firmy PSI” – mówi Mariusz Gnych Wiceprezes Zarządu CCC SA. „Ambitny harmonogram wdrożenia WMS w połączeniu z cyfryzacją Spółki praktycznie w każdym obszarze jej działalności oczekiwał  wyboru sprawdzonego i pewnego naszym zdaniem dostawcy systemu WMS. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie PSI optymalnie wesprze naszą działalność biznesową. Nowoczesna technologia firmy PSI i bogate doświadczenie zespołu wdrożeniowego pomogą nam w doskonaleniu procesów logistycznych i dalszej ekspansji na rynku.”

Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży, PSI Polska, dodaje:

„CCC jest bardzo ważnym partnerem biznesowym dla PSI i cieszymy się, że będziemy brać udział w dalszym rozwijaniu logistyki grupy CCC. Wybór dokonany przez CCC to kolejny dowód na to, że system PSIwms jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych i dojrzałych organizacji, realizujących złożone procesy logistyczne. Cieszymy się, że zespół CCC zdecydował się na współpracę z PSI doceniając m.in. wysokie kompetencje konsultantów PSI oraz innowacyjność systemu PSIwms. Do końca 2018 roku zrealizowana zostanie główna faza projektu obejmująca obsługę podstawowych procesów magazynowych oraz integrację z systemem ERP, systemami firm kurierskich i złożoną automatyką magazynową (obejmującą kilka sorterów oraz automatyczny magazyn kartonowy typu miniload). W kolejnych krokach zakładamy dalszą optymalizację systemu i rozszerzanie o kolejne procesy m.in. o obsługę rynku e-commerce.”

To już kolejna znacząca umowa na wdrożenie systemu PSIwms w ostatnich kilku tygodniach. W grudniu 2017 r. firma PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie PSIwms w Grupie Empik a w styczniu br. system PSIwms wybrała Grupa Fiege.

Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla logistyki można znaleźć na stronie: www.psi.pl/pl/nasza-oferta/logistyka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*