Przychody netto firmy IFS przekroczyły 600 mln USD w roku 2018 dzięki rosnącej w zawrotnym tempie sprzedaży usług w chmurze i licencji

Dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw zamyka rok transformacji rekordowymi danymi
• Wzrost przychodów z usług w chmurze i SaaS o 300% r/r
• Przychody netto skoczyły o 23% r/r do poziomu 606 mln USD
• Przychody z licencji wzrosły o 22% r/r, napędzane wzrostem organicznym w branży
• Przychody z usług utrzymania wzrosły o 13% r/r 
• Przychody z usług wdrożeniowych poszły w górę o 10% r/r
• Wysoki poziom inwestycji przy znacznym wzroście dochodów: wskaźnik EBITDA wyniósł 21%, osiągając 27% wzrost r/r

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o swoich wynikach finansowych za cały rok zakończony 31 grudnia 2018 roku. 

Darren Roos, prezes korporacji IFS, skomentował: „Wyprzedzamy dużych i średnich konkurentów w segmencie ERP, a nasze dobre wyniki finansowe za rok 2018 stanowią tego odzwierciedlenie. Głównymi czynnikami naszego wzrostu w kolejnym roku będą rozwiązania dla sektora lotnictwa i obrony, rozwiązanie IFS Field Service Management do zarządzania serwisem w terenie oraz system IFS Applications. Tym innowacjom towarzyszyć będzie pełne zobowiązanie do dalszego podważania status quo, a jednocześnie zapewnienia obsługi klienta na światowym poziomie. Bazując na osiągniętej w 2018 roku dynamice, wkraczamy w rok 2019 z nowym poczuciem celu i przyszłości, której kierunek nadają nasi klienci”.

Milena Roveda, dyrektor finansowy IFS, dodała: „Nasze wyniki finansowe w 2018 roku są świadectwem działalności opartej na innowacyjności i niesłabnącym zaangażowaniu w dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na klienta. W ten sposób wyróżniamy się na tle konkurencji. Dzięki wzrostowi o 300% sprzedaży usług w chmurze oraz zwiększeniu o 23% przychodów netto w stosunku do roku 2017, wyprzedzamy rynek ponad trzykrotnie”.

Wyniki działalności: najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok obrotowy 2018
Za sprawą dwucyfrowego powiększenia przychodów ze sprzedaży produktów, przychody netto poszybowały w górę o 23%, pozostawiając w tyle prognozowany 7% wzrost rynku. Usługi w chmurze i SaaS zanotowały wzrost przychodów o imponujące 300%.

Takie wyniki nie zdarzają się samoistnie. W 2018 roku zrealizowano szereg dużych projektów transformacyjnych, których wyraźnym celem było ułatwienie globalnego wzrostu i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. Projekty objęły harmonizację obsługi klienta i pomocy technicznej wraz z dalszym poszerzaniem przez IFS swej obecności w segmentach średnich i dużych przedsiębiorstw. Rok 2018 to także wdrożenie kluczowych produktów, w tym systemu IFS Applications 10, rozwiązania IFS Field Service Management 6 oraz opartych na usługach SaaS rozwiązań z gamy produktów dla sektora lotnictwa i obrony.

Te spektakularne wyniki zostały poprzedzone przez mianowanie Darrena Roosa na stanowisko prezesa korporacji IFS na początku 2018 roku. Aby uzupełnić globalne kierownictwo, Roos zatrudnił utalentowanych menedżerów z najbardziej znanych marek technologicznych, takich jak SAP, Oracle, Software AG i Hewlett Packard.

Christian Pedersen, który objął stanowisko Chief Product Officer we wrześniu 2018 roku, koncentruje uwagę IFS na inwestowanie w praktyczne, ale przyszłościowe technologie. Inni nowi wizjonerzy zatrudnieni w firmie to m.in. Milena Roveda jako Chief Financial Officer, Jane Keith jako Chief People and Culture Officer oraz Michael Ouissi jako Chief Customer Officer.W nowy 2019 rok firma IFS weszła z organizacją przygotowaną na skalowanie działalności, nieustannie dostarczając firmom na całym świecie praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Więcej informacji na stronie www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: 48 512 134 493, anna.machol@amedia.com.pl

O firmie IFS 
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W Polsce IFS obsługuje ponad 260 klientów, do których należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, PLAST-MET Automotive Systems, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifsworld.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*