IFS wyprzedza tradycyjnych dostawców aplikacji, odnotowując wzrost przychodów z licencji o 47% i wzrost przychodów netto o 23%

IFS odnotowuje wzrost wyższy niż 20% przez sześć kwartałów z rzędu i staje się liderem rynku rozwiązań do zarządzania serwisem w terenie po przejęciu spółki Astea

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, opublikował swoje wyniki finansowe za III kwartał 2019 roku oraz dotychczasową część roku 2019, kończącą się 30 września 2019 r.

Dzięki imponującemu 23-procentowemu wzrostowi przychodów netto narastająco od początku roku firma IFS po raz kolejny osiągnęła wynik trzy razy lepszy od średniej rynkowej. Ostatnie wyniki finansowe IFS potwierdzają zdolność firmy do odbierania dotychczasowym dostawcom udziału w rynku i przyciągania klientów dzięki zapewnianiu im długoterminowych korzyści z rozwiązań IFS.

„Szósty kolejny kwartał wzrostu przewyższającego 20% dobitnie świadczy o sukcesie naszej transformacji biznesowej” — powiedział Darren Roos, prezes zarządu i dyrektor generalny IFS. „W ciągu ostatnich 18 miesięcy przeszliśmy gruntowne zmiany — od globalnie pofragmentowanego przedsiębiorstwa do szybko ewoluującej organizacji działającej w skali całego świata. A przez cały ten czas nigdy nie straciliśmy z oczu naszej głównej zasady, jaką jest zapewnianie naszym klientom jak najlepszych doświadczeń”.

Opowiadając o tym, co wciąż wyróżnia firmę IFS na tle jej konkurentów z branży, Darren Roos podsumował: „Zanotowany przez nas wzrost nie wynika z uzyskiwania przychodów od naszych dotychczasowych klientów poprzez taktyki, takie jak audyty zgodności. Wręcz przeciwnie — połowę naszych przychodów uzyskujemy z licencji od nowych klientów. Uważam, że to najlepiej świadczy o naszej zdolności do prześcignięcia większych, typowych dostawców, a chcemy to osiągnąć dzięki oferowaniu tego, czego nie ma konkurencja, czyli elastyczności wyboru i realnych korzyści dla klienta”.

Constance Minc, dyrektor finansowy IFS, dodała: „W trzecim kwartale każda pozycja przychodów odnotowała dwucyfrowy wzrost, co świadczy o tym, że mamy jasną wizję ukierunkowaną na rozwój. Aby przygotować się na przyszłość — oraz osiągnąć nasz cel, jakim są przychody w wysokości 1 mld USD w 2021 roku — niedawno przeprowadziliśmy najważniejszy projekt informatyczny w całej naszej historii. Obecnie, dzięki wyjątkowej przejrzystości i elastyczności biznesowej, jesteśmy w stanie szybko dostosowywać się do wahań rynkowych w każdym z segmentów naszej działalności, aby zapewnić sobie stały wzrost i rentowność”.

W ostatnich kwartałach firma IFS udowodniła, że jej klientów zajmujących wysoką pozycję w pięciu kluczowych branżach przyciąga zdolność firmy do oferowania rozwiązań, które są szybkie do wdrożenia i łatwe w użyciu. Nowi klienci, którzy dołączyli w III kwartale, to m.in. producent silników lotniczych Rolls-Royce, pionierski producent sprzętu kriogenicznego Cryostar, międzynarodowy producent plastiku Primo oraz drużyna SportPesa Racing Point Formula One.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za III kw. i narastająco od początku roku (styczeń–wrzesień) 2019:

  • Przychody z usług chmurowych IFS (z pominięciem WorkWave) od początku roku wzrosły o 61% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.
  • Przychody netto od początku roku wyniosły 4 558 mln SEK (485 mln USD), co stanowi wzrost o 23% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.; przychody netto w III kw. wzrosły o 21%
  • Przychody z licencji narastająco od początku roku wzrosły o 47% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.; przychody w III kw. wzrosły o 45%
  • Na strategicznych rynkach rozwojowych IFS również nastąpił dwucyfrowy wzrost przychodów z licencji — w sektorze lotnictwa i obrony wzrosły one o 41%, a w obszarze zarządzania obsługą serwisową o 66% (obie wartości narastająco od początku roku)
  • Zysk EBITDA narastająco od początku roku wzrósł o 41% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r.

Przychody te dowodzą zdolności IFS do prześcignięcia dostawców klasycznych rozwiązań nie tylko na bardziej tradycyjnych rynkach, takich jak planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), lecz także w najszybciej rozwijającym się segmencie oprogramowania do zarządzania serwisem, dzięki niedawnemu przejęciu firmy Astea. W jego wyniku IFS obsługuje obecnie w tym obszarze 8000 klientów, a ich liczba wciąż rośnie.

Firma IFS była ostatnio również gospodarzem najpopularniejszego wydarzenia dla klientów w całej swojej historii — IFS World Conference 2019. Wzięło w nim udział o 40% więcej klientów niż w poprzednim roku.

Uwaga: dane dotyczące wzrostu są oparte na koronach szwedzkich i podawane w walucie lokalnej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/company/financial-results/.
 


Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie IFS 

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem aktywów oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 3700 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu statusu quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*