Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP – nowoczesność w każdej branży!


Konkurs Partner Roku to wyjątkowa rywalizacja Partnerów Comarch, podczas której wyłaniane są przeprowadzone i zgłoszone przez nich najlepsze i najbardziej innowacyjne wdrożenia systemów Comarch ERP, czyli oprogramowania, które wspiera zarządzanie zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy. Finał tegorocznego konkursu miał miejsce w Warszawie, na konferencji Partnerstwo,  gdzie w czasie uroczystej gali nagrodzeni zostali laureaci w trzech kategoriach: Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima, Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL oraz Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0.
Sieć partnerska krakowskiej firmy jest największą spośród wszystkich producentów IT w Polsce – to ponad 900 firm informatycznych działających na terenie całego kraju.

Nagrodzeni Partnerzy zaprezentowali zwycięskie case studies przedstawiające proces wdrożenia systemów Comarch u takich klientów, jak m.in.: Lisek App, Whiskey in the Jar, Phillips Europe, Europe Distribution Group, czy Granbud.

Tu każdy jest zwycięzcą!

Zwycięską statuetkę w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima odebrała firma Teneso sp. z o.o. Poznański Partner przedstawił studium przypadku firmy Whiskey in the Jar – jednej z najprężniej rozwijających się sieci restauracji. Klient zdecydował się na wdrożenie Comarch ERP Optima wraz z Comarch DMS i Comarch OCR. Zaproponowane rozwiązania pozwoliły znacznie przyspieszyć obieg dokumentów w firmie i zmniejszyć koszty administracji.

Pierwsze wyróżnienie we wspomnianej kategorii otrzymała firma Sedkomp sp. z o.o. z Siedlec za realizację projektu w firmie Zorro Delivery sp. z o.o., a dokładniej w głównej platformie sprzedażowej przedsiębiorstwa – aplikacji Lisek App, która oferuje klientom łatwe zakupy z błyskawiczną dostawą do domu. Lisek App, jako prężnie rozwijająca się organizacja, dostrzegała konieczność wdrożenia efektywnego systemu księgowo-płacowego, stąd wybór Comarch ERP Optima wraz z aplikacjami usprawniającymi procesy biznesowe i księgowe – Comarch OCR i Comarch Analizy BI.

Kolejne wyróżnienie w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima zostało przyznane firmie Iteger sp. z o.o., mającej siedzibę w Tomaszowie Mazowieckim. Projekt dotyczył klienta Loximide sp. z o.o. –  producenta i dystrybutora urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla branży HVAC na rynkach polskim i zagranicznym. Klient wybrał Comarch ERP Optima m.in. ze względu na planowaną ścieżkę rozwoju firmy i perspektywę migracji do systemu Comarch ERP XL. Jako jedną z głównych korzyści wymienia przede wszystkim opracowanie procesu obiegu danych i integrację z dotychczas używanym systemem.

OrderSoft sp. z o.o. to poznański Partner, który zwyciężył w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL za realizację projektu w firmie Granbud. Firma, która specjalizuje się w produkcji elementów
z płyt drewnopochodnych, elementów drewnianych oraz w montażu konstrukcji meblowych chciała poprawić jakość zarządzania obszarem produkcji i zautomatyzować proces sprzedaży. Aby to osiągnąć wdrożono system Comarch ERP XL wraz z dodatkowymi modułami i aplikacjami.

Pierwszym wyróżnieniem w tej samej kategorii mogła się pochwalić firma Gecos sp. z o.o.,
która przedstawiła proces wdrożenia w firmie Phillips Europe. Wiodący producent komponentów
i rozwiązań dla branży samochodów ciężarowych i naczep zdecydował się na wdrożenie Comarch ERP XL wraz z dodatkowymi rozwiązaniami, m.in.: Comarch BI, Comarch MES, Comarch WMS.

Kolejną nagrodę za Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL odebrał Partner Infortes sp.k. z Wrocławia za wdrożenie systemu w przedsiębiorstwie Serpol-Cosmetics sp. z o.o. Klient, jako wiodący producent i dostawca kosmetyków i chemii gospodarczej na rynkach krajowym i zagranicznym, potrzebował funkcjonalnego systemu, który umożliwi jednocześnie integrację z przygotowanymi przez dział IT, dedykowanymi narzędziami zarządzającymi liniami produkcyjnymi. Te wszystkie wymogi spełnił system Comarch ERP XL.

W ostatniej kategorii – Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0 zwyciężyła firma BMP Consulting
sp. z o.o.
, która przedstawiła projekt wdrożenia w firmie Sharim Invest sp. z o.o., działającej w branży budowlanej i wykonującej domy w polskiej technologii 3E z naturalnego perlitu. Wraz z rozwojem
i coraz większą liczbą inwestycji przedsiębiorstwo postanowiło zainwestować w system Comarch ERP XL w połączeniu z aplikacją Comarch TNA w integracji z Comarch HRM.

Infortes sp.k. otrzymał również nagrodę za wdrożenie rozwiązań Comarch w firmie Europe Distribution Group sp. z o.o, zajmującej się dystrybucją kosmetyków, dodatków do kąpieli oraz środków chemicznych zarówno w Polsce jak i za granicą. Klient zdecydował się na wdrożenie kompleksowej oferty Comarch ERP XL, wraz z modułami Comarch WMS, Comarch DMS, Comarch BI Point czy Comarch EDI.

Statuetka za drugie wyróżnienie w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0 została wręczona firmie Computer Center sp. z o.o. Partner przedstawił studium przypadku firmy Eco-Palnik Skiepko, producenta palników do kotłów CO. Celem firmy ECO-PALNIK Skiepko było wejście na rynek e-commerce, w związku z tym przedsiębiorstwo podjęło decyzję o wdrożeniu Comarch e-Sklep.

Zwycięskie wdrożenia zostały zaprezentowane przez Partnerów w drugim dniu konferencji.
Po przedstawieniu wszystkich case studies zgromadzona publiczność przystąpiła do głosowania
na żywo i wybrała Partnera, który otrzymał Nagrodę Publiczności. W tej rywalizacji zwyciężyła firma Teneso sp. z o.o, która zdobyła również nagrodę w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima.

O konkursie

Konkurs Partner Roku od lat jest częścią konferencji Partnerstwo W rywalizacji mogła wziąć udział każda firma partnerska wdrażająca rozwiązania Comarch ERP, której przedstawiciele wzięli udział w konferencji Partnerstwo 2023.  Celem konkursu jest wzajemna inspiracja Partnerów i zdobycie dodatkowej wiedzy oraz motywacji w procesie wdrażania systemów ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*