Bank Mashreq postawił na system bankowy od Comarch

Bank Mashreq ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchamia system do zarządzania majątkiem Comarch Wealth Management.

Pierwszy zakończony już etap projektu, umożliwia bankowi automatyczne przedstawianie klientom propozycji  i wyników inwestycyjnych. Comarch Wealth Management gromadzi informacje o klientach w jednej lokalizacji cyfrowej, zapewniając ich opiekunom szybki i łatwy dostęp do tych danych, co pozwala na świadczenie spersonalizowanych usług.

Wyjaśniając korzyści, jakie nowe technologie przynoszą bankowi i jego klientom, Mufazzal Kajiji, dyrektor Mashreq Gold i wiceprezes wykonawczy Mashreq Bank powiedział: Partnerstwo z firmą Comarch umożliwia, dostarczanie naszym  klientom najlepszych w swojej klasie raportów inwestycyjnych. Doskonała obsługa klienta jest najwyższym priorytetem w Mashreq, zaś wdrażanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań cyfrowych jest integralną częścią zdolności banku do osiągnięcia tego celu, jak również centralnym punktem naszej szybko rozwijającej się strategii transformacji cyfrowej. Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo przyniesie wielorakie korzyści klientom korzystających z usługi zarządzania majątkiem i odda  do ich dyspozycji cenne narzędzia, które pomogą im osiągnąć zakładane cele.

Przemysław Bogusz, Dyrektor Sprzedaży Comarch Middle East, powiedział: Naszym celem jest zaoszczędzenie czasu poświęcanego przez opiekunów klienta na codzienne czynności, dzięki czemu mogą oni budować lepsze relacje z klientami i zwiększać swoją efektywność, mając dostęp do wszystkich danych w jednym systemie.

Cieszymy się, że po sukcesach w Europie, tym razem to klient z regionu Bliskiego Wschodu dostrzega wartość rozwiązania Comarch Wealth Management i wybiera Comarch do realizacji tego projektu – mówi Przemysław Drzymała, EVP of Global Sales, EMEA w Comarch.

Mashreq był pierwszym bankiem w regionie, który wydawał karty debetowe i kredytowe, wprowadził kredyty konsumenckie oraz zainstalował bankomaty. Comarch działa na Bliskim Wschodzie od 2004 roku, wspierając kilka banków w regionie najnowocześniejszymi rozwiązaniami cyfrowymi w obszarach zarządzania majątkiem, bankowości korporacyjnej, programów lojalnościowych czy udzielania kredytów.

Informacje o Mashreq

Mashreq, od pięciu dekad jest jednym z najlepiej prosperujących banków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stanowiąc wiodącą instytucję finansową o rosnącym zasięgu na całym Bliskim Wschodzie. Posiada międzynarodowe biura w Europie, Azji, Afryce i USA, a także jest obecny w finansowych stolicach świata.

Drogę tego najstarszego banku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich  można prześledzić od skromnych początków w 1967 roku, po których nastąpiły okresy szybkiego wzrostu i strategicznej ekspansji. W całej swojej historii Mashreq wyróżniał się pionierskimi koncepcjami nowych produktów i usług oraz wprowadzaniem ich na rynek.

Innowacyjne podejście wyróżnia Mashreq na tle innych, a także sprawia, że otrzymuje on liczne nagrody i wyróżnienia we wszystkich dziedzinach, w tym w bankowości cyfrowej, z których najnowsze to: Lider rynku według przeprowadzonego przez Euromoney Cash Management badania, w którym wzięły udział przedsiębiorstwa z ZEA oraz instytucje finansowe z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, Lider rynku według badania przeprowadzonego przez Trade Finance w ZEA i na Bliskim Wschodzie, Middle East Best Digital Bank w badaniu Euromoney Regional Awards for Excellence, Najbardziej innowacyjny detaliczny/korporacyjny bank cyfrowy w ZEA i Najlepszy bank w ZEA według World’s Best Bank Awards by Global Finance, Najbardziej innowacyjny bank na Bliskim Wschodzie według EMEA Finance i wiele innych.

Informacje o Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 263 mln zł. Obecnie zatrudnia prawie 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*