Comarch tworzy miejsca pracy w Nowym Sączu

Comarch otwiera biuro w Nowym Sączu i rusza z rekrutacją. Zatrudnienie w nowym oddziale znajdą m.in. programiści, inżynierowie systemowi a także analitycy oraz konsultanci ds. wdrożeń. Spółka planuje utworzyć ok. 20 miejsc pracy, z czasem liczba pracowników może się zwiększyć.

Uruchomienie biura związane jest z rozwojem firmy oraz pozyskiwaniem nowych projektów.
W oddziale powstanie zespół o charakterze produkcyjno-wdrożeniowym, który będzie zajmował się głównie opracowaniem i implementacją innowacyjnych rozwiązań IT dla branży telekomunikacyjnej.

Pracownicy centrum kompetencyjnego będą zaangażowani w obsługę projektów z całego świata m.in. z Korei Południowej, Japonii, Nowej Zelandii czy Niemiec, realizując zlecenia dla takich telekomów jak: Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, Three UK oraz LGU+.

Nowy Sącz to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, które od zawsze było mocno związane z biznesem. Swoje siedziby mają tutaj duże firmy z obszaru produkcji, usług i handlu. Comarch prowadzi działalność w branży nowoczesnych technologii i systemów informatycznych. Myślę, że obecność firmy IT umocni przedsiębiorczy charakter miasta – mówi Paweł Workiewicz, szef sektora rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej. Działają tu również uczelnie, które kształcą na kierunkach informatycznych, a ich absolwenci mają dużą wiedzę z zakresu nowych technologii oraz programowania. Z pewnością znajdą ciekawe oferty pracy w Comarch – dodaje Paweł Workiewicz.

Pracownicy mogą liczyć na elastyczne godziny pracy. Osobom studiującym oferowane są umowy na część etatu, aby mogły łączyć pracę i zajęcia na uczelni. Firma zapewnia prywatną opiekę medyczną w lokalnych placówkach. Z oferty mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i członkowie ich najbliższej rodziny. Firma wspiera rozwój i dba o talenty poprzez indywidualne plany szkoleniowe, regularne oceny okresowe, rekrutacje wewnętrzne oraz rozbudowane ścieżki kariery.

Jednym z filarów działalności Comarch jest dywersyfikacja biznesu. Spółka tworzy oraz dostarcza rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw m.in. z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej i usługowej a także bankowej i finansowej oraz placówek administracji publicznej i służby zdrowia. To oznacza, że systemy są opracowywane w różnych językach oraz technologiach programowania m.in.: Java, C++, .NET/C#. Dla specjalistów, którzy chcą się rozwijać w branży IT, daje to możliwość stałego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji.

Udział w projektach dla dużych, międzynarodowych firm to szansa na rozwój zawodowy, zdobycie doświadczenia oraz prace w wielokulturowym środowisku. Comarch posiada również biura w innych krajach zarówno w Europie, Azji, jak i obu Amerykach. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podjęciem pracy w którymś z zagranicznych biur, to firma również stwarza takie możliwości – zaznacza Paweł Workiewicz.

Comarch posiada oddziały na terenie całego kraju, a siedziba główna firmy znajduje się w Krakowie. Spółka uruchamia również oddziały w miastach powiatowych.

– Od kilku lat obserwujemy trend, że pracownicy z mniejszych miast nie chcą wyjeżdżać do Warszawy, Katowic czy Krakowa, tylko wolą zostać w rodzinnym mieście i tu znaleźć zatrudnienie. Dodatkowo w okresie pandemii wiele osób wróciło w rodzinne strony i postanowiło już tam zostać. Dlatego zdecydowaliśmy się o uruchomieniu biura w Nowym Sączu. Myślę, że perspektywa pracy w tym mieście może też przekonać innych do przeprowadzki do stolicy Sądecczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować silny i kompetentny zespół, który będzie wspierał firmę w rozwoju oraz realizacji strategii – uważaPaweł Workiewicz.  

Biuro Comarch w Nowym Sączu znajduje się przy ul. Długosza 69.

Comarch to globalny integrator, twórca innowacyjnych rozwiązań i systemów informatycznych. Firma prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach. Aktualnie spółka zatrudnia blisko 6 500 osób w kraju oraz w biurach za granicą.

Więcej informacji o Comarch:

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z  usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING.

Zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 17 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 264 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 300 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*