Kongsberg Aviation Maintenance Services AS wybiera IFS Cloud

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw w chmurze, ogłosił, że Kongsberg Aviation Maintenance Services AS (KAMS), wiodący dostawca usług konserwacji, napraw i remontów (MRO) w branży lotniczej, zarówno dla organizacji wojskowych, jak i cywilnych, wybrał IFS Cloud w celu usprawnienia efektywność operacyjną i budowanie długoterminowej odporności aktywów.

Zastosowanie IFS Cloud umożliwi firmie KAMS skrócenie czasu realizacji (TAT) i redukcję kosztów, ułatwiając rozwój firmy i pozyskiwanie nowych klientów.

Wszechstronna funkcjonalność IFS Cloud pomoże również KAMS zoptymalizować procesy w celu zwiększenia produktywności, umożliwiając usprawnienie alokacji zasobów, pozyskiwania, planowania, wykonywania konserwacji i raportowania finansowego. Dodatkowo wdrożenie umożliwi dostawcy sprzętu obronnego zautomatyzowanie procesu „od zamówienia do gotówki”, obejmującego wycenę klienta, planowanie, realizację konserwacji i fakturowanie, a tym samym usunięcie silosów operacyjnych i pracy ręcznej.

Andre Jægtvik, pełniący obowiązki prezesa KAMS, powiedział: „Nie możemy się doczekać współpracy z firmą IFS przy wykorzystaniu jej technologii w nadchodzących latach. Nasza branża szybko się zmienia wraz z wprowadzaniem nowych technologii, a my musimy się zmieniać wraz z nią.”

Firma KAMS ma zamiar wdrożyć kompleksowy pakiet modułów IFS Cloud obejmujący funkcje konserwacji, napraw i operacji (MRO), łańcucha dostaw, projektów, zaopatrzenia, finansów, CRM oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i środowiska (HSE).

Po całkowitym wdrożeniu IFS Cloud będzie zaspokajać potrzeby 500 użytkowników w czterech lokalizacjach w całej Norwegii. Partner sojuszu IFS, firma CGI, pomoże we wdrożeniu.

Ann-Kristin Sander, dyrektor zarządzająca na region skandynawski, IFS, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z firmą KAMS. Są nie tylko kluczowymi dostawcami dla Norweskich Sił Powietrznych, ale odgrywają także kluczową rolę w zwiększaniu produkcyjnego potencjału obronnego NATO. W czasie, gdy szerszy rynek lotniczy i obronny szybko się rozwija, IFS Cloud pomoże firmie KAMS wygenerować więcej godzin lotu przy efektywnych operacjach po obniżonych kosztach, co z kolei zwiększy dostępność Sił Powietrznych dla NATO”.

O firmie Kongsberg Aviation Maintenance Services AS

Kongsberg Aviation Maintenance Services (KAMS) odgrywa znaczącą rolę w norweskim przemyśle lotniczym od 1916 roku. KAMS powstał jako część Norweskiej Organizacji Logistyki Obronnej (NDLO) w Kjeller i został przekształcony w przedsiębiorstwo państwowe, będące w 100% własnością Ministerstwo Obrony Narodowej w 2011 r. W 2019 r. Kongsberg (właściciel większościowy) i Patria przejęły spółkę, aby uczynić ją światowej klasy dostawcą usług MRO.

KAMS posiada szerokie możliwości w zakresie napraw, remontów i modyfikacji oraz testowania podzespołów do wojskowych statków powietrznych i śmigłowców. Specjalizuje się także w recyklingu części zamiennych.

W 2019 roku NDLO i KAMS nawiązały strategiczne partnerstwo w celu rozwoju zakresu obsługi technicznej wojskowych statków powietrznych i śmigłowców.

O IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw w chmurze dla firm na całym świecie, które produkują i dystrybuują towary, budują i konserwują aktywa oraz zarządzają operacjami zorientowanymi na usługi. W ramach naszej pojedynczej platformy nasze produkty branżowe są z natury połączone z jednym modelem danych i wykorzystują wbudowane innowacje cyfrowe, dzięki czemu nasi klienci mogą dawać z siebie wszystko, gdy jest to dla nich naprawdę ważne – w Moment of Service™. Wiedza branżowa naszych pracowników i rozwijającego się ekosystemu, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości na każdym kroku, uczyniła firmę IFS uznanym liderem i najczęściej polecanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół liczący ponad 6000 pracowników każdego dnia kieruje się naszymi wartościami, takimi jak elastyczność, wiarygodność i współpraca, wspierając tysiące naszych klientów. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze rozwiązania w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw mogą pomóc Twojej firmie już dziś, na stronie ifs.com.

[Aktualność pochodzi ze strony: https://www.ifs.com/pl/news/ ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*