Lider przemysłu drzewnego, spółka DEROME, udoskonala obsługę klienta dzięki IFS Applications

IFS zwiększy skuteczność działań 1700 pracowników Derome w ponad 50 lokalizacjach i ułatwi życie ich klientom
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Derome, jedno z największych szwedzkich przedsiębiorstw przemysłu drzewnego wybrało system IFS Applications™ 10 jako swoją nową platformę biznesową. Głównym celem jest zwiększenie efektywności w grupie poprzez połączenie wewnętrznych procesów obejmujących finanse, sprzedaż, produkcję, logistykę i obsługę klienta.

Działalność przedsiębiorstwa utworzonego w 1946 r. obejmuje przemysł leśny i drzewny – 5 tartaków, budownictwo i handel żelazem, produkcja domów, produkcja kratownic, pelletu, opakowań, elementów budynku, zagospodarowanie terenu i zarządzanie nieruchomościami.

Aby zwiększyć efektywność operacyjną i uprościć proces obsługi zamówień, Derome rozpoczął prace nad projektem wdrożenia nowej, wewnętrznej platformy biznesowej. Po przeprowadzeniu kompleksowej oceny, firma wybrała system IFS Applications 10, który zostanie wdrożony w ponad 50 lokalizacjach dla 1700 użytkowników.

„Jako firma musimy być elastyczni, działać szybko i dysponować odpowiednią wiedzą, by przyczynić się do sukcesów naszych klientów” – powiedział Magnus Andersson, prezes zarządu Derome. „Potrzebowaliśmy nowoczesnego systemu biznesowego, który umożliwiłby nam dalszą poprawę jakości naszych dostaw oraz ułatwił codzienne życie naszych klientów. Dzięki IFS możemy stać się jeszcze lepszym partnerem i dostawcą dzięki holistycznemu podejściu do wszystkich naszych zobowiązań wobec klientów”. 

Za pomocą IFS Applications 10 Derome zintegruje wewnętrzne procesy w zakresie finansów, sprzedaży, produkcji, logistyki i obsługi klienta na jednej, łatwej w użyciu platformie. Dzięki temu klienci Derome będą mogli cieszyć się płynnym i uproszczonym interfejsem z pełną przejrzystością całego procesu składania zamówień. Rozwiązanie ułatwi klientom składanie, zmienianie i śledzenie zamówień oraz umożliwi komunikację na żądanie z pracownikami działu obsługi klienta.

„Nowa platforma biznesowa jest częścią naszej strategii globalnej cyfryzacji obecnie wdrażanej w całej naszej firmie” – dodał Magnus Andersson. „Chcemy znajdować się w czołówce w każdym z segmentów przemysłu, w których działamy i zawsze staramy się odnieść sukces. Cenimy fakt, że IFS jest globalną firmą z długoterminową wizją, o bogatym doświadczeniu w przemyśle i posiadającą długą tradycję działalności w Szwecji. IFS dobrze zna naszą branżę, a ich technologia odpowiada naszym bieżącym i przyszłym potrzebom”.

Elni Kullmer, szef IFS Scandinavia, powiedziała: „Cieszymy się na możliwość wsparcia Derome w realizacji misji w zakresie poprawy jakości dostaw i sprawienia, że praca będzie łatwiejsza i bardziej przejrzysta. Dla nas jest to potwierdzenie skuteczności naszych działań w segmencie produkcji i sprzedaży detalicznej i czekamy z niecierpliwością na uruchomienie projektu implementacji”.

Więcej informacji o IFS Applications 10 można znaleźć na stronie https://www.ifsworld.com/corp/solutions/ifs-applications/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: 48 512 134 493, anna.machol@amedia.com.pl

O Grupie Derome
Grupa Derome to największe szwedzkie przedsiębiorstwo rodzinne działające w sektorze przemysłu drzewnego z historią sięgającą 1946 r. Działalność firmy obejmuje przemysł drzewny i leśnictwo – pięć tartaków, budownictwo i handel żelazem, produkcja domów, produkcja kratownic, pelletu, opakowań, elementów budynku, zagospodarowanie terenu i zarządzanie 1600 własnych lokali mieszkalnych i innych obiektów. Grupa Derome zatrudnia około 2000 pracowników, a obrót w 2018 r. wyniósł 7,5 miliarda SEK. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.derome.com.

O firmie IFS 
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W Polsce IFS obsługuje ponad 260 klientów, do których należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, PLAST-MET Automotive Systems, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifsworld.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*