IFS Cloud wybrany przez Joby Aviation do kształtowania przyszłości samolotów eVTOL

Platformę IFS Cloud for Aviation Maintenance wybrano w celu przyspieszenia ambitnych planów rozwoju Joby Aviation dotyczących produkcji i dostarczania samolotów eVTOL do komercyjnych usług pasażerskich na skalę globalną 

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw w chmurze, ogłosił dzisiaj, że Joby Aviation, wiodący producent elektrycznych samolotów do pionowego startu i lądowania (eVTOL) do komercyjnych usług taksówek powietrznych, wybrał IFS Cloud za rozwiązanie Aviation Maintenance dla pionierskich procesów konserwacji samolotów eVTOL. 


Joby w dalszym ciągu przewodzi w rozwoju samolotów eVTOL, rozpoczynając produkcję w czerwcu 2023 r. i niedawno kończąc serię pilotowanych lotów testowych, w tym lot pokazowy w Nowym Jorku. W pełni elektryczny samolot Joby ma maksymalny zasięg 160 km i może przewozić pilota i czterech pasażerów, co zapewnia mu niezrównaną elastyczność w obsłudze społeczności na całym świecie. Joby planuje rozpocząć działalność komercyjną w 2025 r., kontynuując proces przechodzenia od prototypu do w pełni operacyjnej floty. 

W ramach ambitnych planów rozwoju firma ogłosiła niedawno plany budowy skalowanego zakładu produkcyjnego w Dayton w stanie Ohio, kolebce lotnictwa. Utworzenie nowego, przełomowego zakładu firmy, który będzie w stanie wyprodukować do 500 samolotów eVTOL rocznie, stanowi znaczący kamień milowy w dziedzinie zaawansowanej mobilności powietrznej i doprowadzi do powstania do 2000 wysokiej jakości samolotów zatrudnienie w sektorze wytwórczym. Joby planuje także rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego w Marina w Kalifornii, gdzie w zeszłym roku uruchomiono produkcję samolotów.

IFS Cloud for Aviation Maintenance zapewni firmie Joby Aviation zaawansowane, kompleksowe rozwiązanie w zakresie oprogramowania do konserwacji samolotów eVTOL w kluczowych obszarach funkcjonalnych, w tym inżynierii, zarządzaniu dokumentacją, operacjach i planowaniu, w celu wsparcia planu globalnej ekspansji i zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa i wydajności.

Matthew Lykins, kierownik ds. konserwacji samolotów w Joby Aviation, skomentował: „W Joby jesteśmy liderem w rewolucjonizowaniu podróży dzięki naszym samolotom eVTOL. Zapewnienie bezproblemowej obsługi i konserwacji tych samolotów przez cały cykl ich życia wymaga równie innowacyjnego oprogramowania. Dlatego wybraliśmy firmę IFS jako naszego zaufanego partnera. Rozwiązanie IFS oferuje solidną podstawę oprogramowania, która może ewoluować i dostosowywać się do naszych rosnących potrzeb, od faz wstępnych testów i zatwierdzenia przez organy regulacyjne po eksploatację samolotu Joby na pełną skalę”.

Scott Helmer, prezes ds. lotnictwa i obrony w IFS, skomentował: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z Jobym przy zarządzaniu obsługą i konserwacją jednego z najbardziej zaawansowanych pojazdów powietrznych na świecie. IFS od jakiegoś czasu uważnie śledzi rozwój zaawansowanej mobilności lotniczej, a specyfika branży lotniczej i elastyczność IFS Cloud sprawiają, że idealnie pasujemy do organizacji, które kształtują przyszłość lotnictwa. 
Joby Aviation dołącza do wielu wiodących na świecie producentów, operatorów i konserwatorów samolotów, którzy wybrali IFS, w tym do Southwest Airlines, Air France-KLM Group, Qantas, Saab, BAE Systems i innych.
Więcej informacji o tym, jak IFS wspiera producentów z branży lotniczej i obronnej, można znaleźć na stronie www.ifs.com/aviation

O Joby AviationJoby Aviation, Inc. (NYSE:JOBY) to kalifornijska firma transportowa opracowująca w pełni elektryczną taksówkę powietrzną do pionowego startu i lądowania, którą zamierza obsługiwać w ramach szybkiej, cichej i wygodnej usługi w miastach na całym świecie świat. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.jobyaviation.com. 

O IFSIFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw w chmurze dla firm na całym świecie, które produkują i dystrybuują towary, budują i konserwują aktywa oraz zarządzają operacjami zorientowanymi na usługi. W ramach naszej pojedynczej platformy nasze produkty branżowe są z natury połączone z jednym modelem danych i wykorzystują wbudowane innowacje cyfrowe, dzięki czemu nasi klienci mogą dawać z siebie wszystko, gdy jest to dla nich naprawdę ważne — w Moment of Service™. Wiedza branżowa naszych pracowników i rozwijającego się ekosystemu, w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie wartości na każdym kroku, uczyniła firmę IFS uznanym liderem i najczęściej polecanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 6000 pracowników każdego dnia kieruje się naszymi wartościami, takimi jak elastyczność, wiarygodność i współpraca, wspierając ponad 6500 naszych klientów. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze rozwiązania w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw mogą pomóc Twojej firmie już dziś, na stronie ifs.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*