Czy jesteśmy otwarci na dialog?

Żyjemy w czasach, w których to dostęp do informacji jest kluczowym element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Na rynku informatycznym często spotykamy się z pojęciem systemu branżowego lub przygotowanego pod konkretny segment rynku. W mojej ocenie system powinien być na tyle elastyczny, aby można go było zaadoptować pod każdy profil danego przedsiębiorstwa.

Nie sztuką jest opracować metodę wdrożenia według konkretnego schematu.

W trakcie rozmów z różnymi przedsiębiorstwami spotykam się często z całą listą konkretnych wymagań, których spełnienie jest możliwe tylko wtedy jeśli podejdziemy do wdrożenia nieszablonowo. Tylko wtedy firma ma możliwość otrzymać system pod własne wymagania.

Rafał Pokora,
Specjalista ds. Sprzedaży,
COMP Soft Sp. z o.o.

Oczywiście ważne jest, aby obie strony potrafiły rozmawiać o każdym procesie i starać się wspólnie maksymalnie go zoptymalizować. Ważne jest aby potrafić oszacować wartość danych jakie chcemy uzyskać lub wprowadzić do systemu.

Często jest tak, że firmy skupiają się na mało istotnych elementach systemu nie widząc całego przekroju wymagań i potrzeb użytkowników. W takim przypadku powtarzam i nakłaniam, aby zawsze patrzeć globalnie oraz na końcowy efekt jaki chcemy uzyskać. Jest to stosunkowo trudne do osiągnięcia, ale możliwe jeśli obie strony będą otwarte na dialog.

Jakość systemu informatycznego można poznać po jego elastyczności w definiowaniu procesów, łatwości kastomizacji raportów, powiadomień, wydruków, analiz oraz samych procesów w obrębie danego modułu, formatki czy też widoku.

Odpowiednie zaplecze IT pozwala również na tworzenie dedykowanych rozwiązań według potrzeb użytkowników. Dzieje się to na etapie analizy przedwdrożeniowej, kiedy to szczegółowo poznajemy potrzeby i wymagania poszczególnych osób z danego działu. Dzięki takiemu podejściu nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Ograniczeniem może być czas, budżet lub zasoby ludzkie po stronie firmy jak i dostawcy.

Patrząc z perspektywy firmy CompSoft, mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy partnerem, który jest w stanie sprostać często wygórowanym wymagania naszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*