Comarch numerem jeden w segmencie ERP w raporcie TOP 200 Computerworld

Comarch zajął pierwsze miejsce w raporcie Computerworld TOP 200 w kategorii „Najwięksi dostawcy systemów Enterprise Resource Planning (ERP)”. To historyczne wydarzenie – spółka awansowała z drugiego miejsca i wyprzedziła tym samym Asseco Business Solutions, na trzecim miejscu na podium pozostał SAP Polska. Comarch jako jedyna spółka z pierwszej piątki odnotował aż 20% dynamikę wzrostu osiągając przychody na poziomie 332,7 mln zł.

Ogromną przewagę produktów Comarch ERP stanowi fakt, że nie powstają w próżni i ich rozwój opiera się na 30-letnim doświadczeniu, współpracy i dialogu z przedsiębiorcami oraz wynika z realnych potrzeb Klientów.

Staramy się prowadzić dialog z użytkownikami naszych systemów na wielu poziomach – podczas realizowanych cyklicznie eventów, na portalu spolecznosc.comarch.pl, poprzez ankiety, rady programowe i systematyczne spotkania. Bez tak dużego zaangażowania Klientów, bez ich energii i – pomimo wielu wyzwań z jakimi mierzą się każdego dnia w obecnej rzeczywistości – ciągłego dążenia do rozwoju, nie bylibyśmy dzisiaj na pierwszym miejscu – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes zarządu Comarch oraz dyrektor Sektora ERP.

Misją sektora Comarch ERP jest zwiększanie satysfakcji Klientów i Partnerów poprzez dostarczanie nowoczesnych i wydajnych rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem.

W imieniu całego zespołu Comarch pragnę podziękować za zaufanie Klientom i Partnerom, którzy wybierają oprogramowanie Comarch ERP. Pierwsze miejsce w rankingu motywuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy nad rozwojem nowych funkcjonalności naszych systemów oraz innowacjami, z naciskiem na AI, chmurę i UX – podkreśla Zbigniew Rymarczyk.

Złoty medal w kategorii systemów do zarządzania przedsiębiorstwem to ogromny sukces dla Comarch, ale nie zaskoczenie. To również efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju systemów ERP w oparciu o najnowsze światowe trendy, przy równoczesnym dopasowaniu do zmian w przepisach i wymagań lokalnego rynku. Niemniej istotny wpływ na wyniki ma systematyczne rozszerzanie oferty o zintegrowane z systemami ERP aplikacje dodatkowe – dedykowane dla branż, ale też uniwersalne. Drugie miejsce w raporcie TOP 200  w zestawieniu „Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D 2022” jest dowodem, że ciągły rozwój wpisany jest w DNA Comarch.

Od ponad dwudziestu lat rozwijamy rozwiązania chmurowe, z ich wersji płatnych korzysta już prawie 40 000 przedsiębiorstw. Wprowadzamy mechanizmy sztucznej inteligencji, mamy dedykowane zespoły od cyberbezpieczeństwa, user experience, projektantów od sprawnego adresowania zmian w przepisach – nie tylko tych największych jak Polski Ład, KSeF, ale też obejmujących wyłącznie wybrane grupy przedsiębiorstw, jak np. pakiet mobilności czy zgłaszanie do systemu SENT przewozu produktów rolnych mówi Zbigniew Rymarczyk.

Pomimo trwającej niekorzystnej sytuacji rynkowej, segment Comarch ERP odnotowuje nadal dwucyfrowy wzrost sprzedaży w 2023 roku. Największą, bo ponad 30% dynamiką, odznaczają się rozwiązania chmurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*