Beijing Metro Network tworzy kompleksową platformę zarządzania cyklem życia majątku za pomocą systemu IFS Applications  

Jedna z największych spółek zarządzających siecią metra w Chinach optymalizuje zarządzanie zasobami dzięki systemowi IFS Applications

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Beijing Metro Network Administration (Beijing Metro Network), jedna z największych państwowych spółek zajmujących się zarządzaniem siecią metra w Chinach i nadzorem nad nią, wdrożyła system IFS Applications™ do kompleksowego zarządzania cyklem życia majątku w celu optymalizacji swoich aktywów. 

W związku z realizacją strategii integracji transportu w regionach Pekin-Tianjin-Hebei, Pekin wkrótce zapoczątkuje erę zintegrowanej kolei dużych prędkości, międzymiastowej, podmiejskiej i podziemnej. Jako rządowe centrum dowodzenia transportem kolejowym Pekinu, Beijing Metro Network stanie w obliczu coraz bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących inteligentnego zarządzania. W celu dostosowania się do tego epokowego wyzwania, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu efektywności zarządzania i bezpieczeństwa operacyjnego, spółka Beijing Metro Network zdecydowała się stworzyć pełną platformę zarządzania cyklem życia majątku, która wesprze jej coraz bardziej skomplikowane środowisko.

W wyniku kompleksowego procesu selekcji firmie IFS przyznano kontrakt na dostawę kompletnego rozwiązania z zakresu zarządzania cyklem życia majątku. Spółka Beijing Metro Network wybrała firmę IFS z uwagi na jej udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań klientom z chińskiej branży przewozów kolejowych, w tym Shanghai Metro, Wuhan Metro, Nanjing Metro, Chengdu Metro i Beijing Metro AFC. Kolejnym ważnym czynnikiem była platforma IFS do inteligentnego zarządzania, która integruje podstawowe procesy biznesowe, takie jak zarządzanie projektami, zarządzanie dokumentacją i zarządzanie majątkiem na jednej platformie, zawierającej takie narzędzia, jak IoT i EOI, które ułatwiają spółce Beijing Metro Network podejmowanie decyzji i poprawiają efektywność operacyjną.

Po pomyślnym zakończeniu wdrożenia Beijing Metro Network wykorzystuje obecnie system IFS Applications do zarządzania wszystkimi swoimi aktywami i całym wyposażeniem. Dzięki zebraniu i przeanalizowaniu danych wygenerowanych w procesach, takich jak remonty, zaopatrzenie zarządzanie magazynem Beijing Metro Network może bardziej terminowo realizować naprawy i remonty aktywów, poprawić ich wykorzystanie oraz ograniczyć ryzyko operacyjne. Integracja danych uprościła również zaopatrzenie w części zamienne i pozwoliła firmie zoptymalizować poziom jej zapasów. Te udoskonalenia zdecydowanie zwiększyły obroty magazynu i zredukowały koszty zapasów.

IFS bardzo dobrze rozumie naszą branżę i wysoce zaawansowaną filozofię zarządzania” – powiedział pan Li, kierownik projektu w Beijing Metro Network. „Dzięki swojemu wiodącemu w branży rozwiązaniu IFS zapewnia nam wgląd w stan zasobów firmy w czasie rzeczywistym, co pomaga nam podejmować świadome decyzje. IFS Applications to intuicyjne i efektywne rozwiązanie, które zwiększa możliwości użytkowników dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi. Jego zaawansowana funkcje znacznie podniosły naszą efektywność operacyjną, znormalizowały podstawowe procesy biznesowe i pomogły nam osiągnąć wiodącą w branży pozycję w dziedzinie zarządzania majątkiem”.

Peter Bornschein, dyrektor generalny IFS w Chinach, dodał: „Cieszymy się, że spółka Beijing Metro Network wdrożyła system IFS Applications jako swoją platformę zarządzania majątkiem. Zawsze zależało nam przede wszystkim na tym, by umożliwić naszym klientom optymalizację wydajności w całym łańcuchu wartości. Dzięki systemowi IFS Applications spółka Beijing Metro Network skorzysta ze wzorcowej funkcjonalności zapewnionej przez intuicyjny i elegancki interfejs użytkownika”.

Więcej informacji na temat rozwiązań IFS z zakresu zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa można znaleźć na stronie www.ifsworld.com/corp/solutions/enterprise-asset-management/.

O firmie Beijing Metro Network
Spółka Beijing Metro Network Administration Co., Ltd., założona przez Beijing Infrastructure Investment Co., Ltd. 
i Beijing Underground Railway Construction Company w styczniu 2005 roku, z zarejestrowanym kapitałem w wysokości 480 milionów juanów i zatwierdzona przez Beijing State-owned Assets Supervision and Administration Commission, zobowiązała się do zapewnienia i podniesienia poziomu kompleksowego zarządzania i obsługi sieci przewozów kolejowych w Pekinie.
Firma odpowiada głównie za funkcjonowanie centrum dowodzenia przewozami kolejowymi w Pekinie oraz za zarządzanie nim. Centrum spełnia dwie główne funkcje: sterowanie ruchem i rozliczanie opłat. Służy samorządowi jako platforma do monitorowania operacji przewozów kolejowych oraz zarządzania i sterowania nimi, a także do szybkiego reagowania w sytuacjach awaryjnych. Jednocześnie dzięki zunifikowanemu systemowi AFC pasażerowie mogą łatwo przesiadać się na jednym bilecie, ciesząc się wygodą podróży. Ukończenie budowy i rozpoczęcia działalności pekińskiego centrum dowodzenia przewozami kolejowymi będą miały ogromne znaczenie dla poprawy wizerunku Pekinu jako międzynarodowej metropolii, podnosząc poziom zarządzania siecią przewozów kolejowych i budując „światową metropolię”.

O firmie IFS
IFS™ jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw, współpracującym z klientami z całego świata, którzy zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług serwisowych. Dzięki połączeniu wiedzy branżowej naszego zespołu oraz rozwiązań i zaangażowania we współpracę z naszymi klientami, jesteśmy wiodącym i najczęściej rekomendowanym dostawcą w naszym sektorze. Nasz zespół składający się z 3500 pracowników wspiera ponad 10 000 klientów z całego świata za pośrednictwem sieci biur lokalnych oraz stale powiększającego się ekosystemu firm partnerskich. 

W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 260 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ELESTER-PKP, Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A., MPK S.A. w Krakowie, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, PESA Bydgoszcz SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PPUH VOIGT Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Quad/Graphics Europe, TAURON Wytwarzanie S.A., UTC CCS Manufacturing Polska sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: IFSworld.com
Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland
Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*