Awilco Drilling wybiera rozwiązanie ERP firmy IFS do obsługi nowoczesnej floty platform wiertniczych

Nowa infrastruktura cyfrowa obejmuje rozwiązanie IoT, dzięki któremu Awilco Drilling będzie mogło przeprowadzić transformację działalności operacyjnej i uzyskać zakładany wzrost

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o wybraniu przez firmę Awilco Drilling realizującą prace wydobywcze na Morzu Północnym pakietu IFS Applications™ do obsługi dwu nowych półzanurzalnych platform wiertniczych szóstej generacji przeznaczonych do działania w trudnych warunkach.

Przedsiębiorstwo Awilco Drilling, które zleciło niedawno konstrukcję dwu supernowoczesnych hybrydowych platform wiertniczych i planuje budowę dwu kolejnych obiektów tej samej klasy, pragnie stać się najbardziej zaawansowanym pod względem technologii cyfrowych i najbardziej przyjaznym dla środowiska operatorem prowadzącym prace wiertnicze na Morzu Północnym. 

W celu realizacji tego planu firma zdecydowała się podjąć współpracę z IFS ze względu na wieloletnie doświadczenie tego dostawcy w sektorze ropy i gazu potwierdzone udanymi wdrożeniami oraz zaawansowane funkcje branżowe dostępne w pakiecie IFS Applications. Rozwiązanie IFS będzie obsługiwać ponad 500 użytkowników i wspierać najbardziej newralgiczne procesy, w tym remonty, zarządzanie projektami, finanse, zarządzanie łańcuchem dostaw i zamówieniami, zarządzanie dokumentacją i zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM). Jednym z elementów rozwiązania jest także IFS Replication, narzędzie do zarządzania synchronizacją między centralą na lądzie i obiektami działającymi na morzu.

Dostępny jest również komponent IFS IoT Business Connector™, który umożliwi firmie Awilco Drilling rejestrowanie i analizowanie danych o poszczególnych zasobach, przesyłanych przez czujniki zainstalowane na platformach. Na każdej z nich znajduje się ogromna liczba czujników dostarczających dane o stanie urządzeń do systemu IFS Applications. Dzięki temu przedsiębiorstwo zgromadzi istotne informacje operacyjne, na podstawie których będzie można podjąć odpowiednie decyzje i wykonać prewencyjne działania serwisowe, a w konsekwencji obniżyć koszty.

„Staramy się wypracować efektywną, wydajną i rozbudowaną koncepcję obsługi działania naszych nowych platform typu ECO, a system IFS stanie się jej kluczowym elementem” — powiedział Jens Berge, dyrektor generalny firmy Awilco Drilling. „Po przeprowadzeniu szczegółowej oceny uznaliśmy, że rozwiązanie IFS jest najlepszym systemem ERP dla naszego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że w ścisłej współpracy z IFS uda nam się zbudować optymalny system, który pozwoli zrealizować nasze ambitne plany biznesowe”.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na kraje skandynawskie, dodała: „Mamy bogate doświadczenie, jeśli chodzi o wsparcie przedsiębiorstw prowadzących prace wydobywcze na morzu. Cieszymy się ogromnie, że nasze rozwiązanie znajdzie miejsce w realizowanej przez firmę Awilco Drilling transformacji. Przedsiębiorstwo zyska pakiet najlepszych na rynku aplikacji i rozwiązań technologicznych, które usprawnią procesy podejmowania decyzji i zwiększą ich skuteczność. Cyfryzacja i automatyzacja mogą w szczególny sposób wpłynąć na wyniki przedsiębiorstw z sektora ropy i gazu, intensywnie korzystających ze swoich zasobów i funkcjonujących w modelu projektowym. IFS oferuje im odpowiednie narzędzia i wiedzę, dzięki którym będą mogły zrealizować swoje plany”.

Więcej informacji na temat tego, jak IFS wspiera firmy z sektora ropy i gazu, można znaleźć pod adresem: www.ifs.com/corp/industries/energy-utilities-and-resources/oil-and-gas/.

Anna Machol, PR for IFS in Poland. Phone: +48 512 134 493, anna.machol@ifs.com

Informacje o firmie Awilco Drilling

Awilco Drilling PLC to przedsiębiorstwo prowadzące prace wiertnicze na Morzu Północnym. Jest właścicielem i operatorem półzanurzalnych platform przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Firma zamówiła dwie nowe platformy wiertnicze Moss Maritime CS60 ECO MW w stoczni Keppel FELS z Singapuru, z opcją budowy dwu kolejnych platform tego samego typu. Nowe platformy spełniają wymagania umożliwiające działanie na obszarze norweskiego szelfu kontynentalnego, w tym na Morzu Barentsa. Na tych zaawansowanych technicznie obiektach zastosowano najnowocześniejsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania cyfrowe i sprzętowe, które pozwalają zoptymalizować pracę i w maksymalny sposób ograniczyć niekorzystny wpływ na środowisko. Oprócz nowych platform firma Awilco Drilling PLC dysponuje dwiema platformami trzeciej generacji, WilPhoenix i WilHunter, spełniającymi standardy brytyjskie. Spółka jest zarejestrowana w Anglii i Walii, a jej biura i obiekty przemysłowe zlokalizowane są w Stavanger w Norwegii oraz w Aberdeen w Szkocji. https://awilcodrilling.com/

Informacje o firmie IFS 

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem https://blog.ifs.com/, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*