Automatyzacja obiegu dokumentów

BPC GROUP POLAND: Czego poszukują dzisiaj przedsiębiorcy?

SoftConnect: Z naszych obserwacji wynika że, co do zasady, można wśród przedsiębiorców, zainteresowanych nowymi rozwiązaniami informatycznymi, wydzielić dwie grupy: pierwsza to przedsiębiorcy szukający rozwiązań dla konkretnego problemu lub obszaru działalności, druga – przedsiębiorcy poszukujący kompleksowej poprawy efektywności swoich działań (najczęściej wiąże się to z optymalizacją kosztową przedsiębiorstwa).

BPC GROUP POLAND: Jak skutecznie wdrożyć system EOD?

SoftConnect: Mimo wszechobecnej informatyzacji, po stronie przedsiębiorstwa ciągle najistotniejsze w skutecznym wdrożeniu EOD, jak i każdego innego systemu informatycznego, jest posiadanie w firmie wizjonera, który ma przed sobą ambitny cel i jest odpowiednio wysoko umocowany w firmie. Po stronie dostawcy ważnym dla skutecznego wdrożenia EOD jest zrozumienie biznesu, poparte wieloletnim doświadczeniem. To doświadczenie musi przekładać się na produkt, który będzie w stanie odpowiedzieć na niepowtarzalne, indywidualne i zmienne potrzeby każdej firmy, a z drugiej strony pozwoli w trakcie wdrażania na wskazanie klientowi alternatywnych rozwiązań i wsparcie w merytorycznym zakresie prac.

BPC GROUP POLAND: Jakie dodatkowe funkcjonalności oferują Państwo w ramach systemu?

SoftConnect: ASCENT jest systemem klasy BPM, w którym bardzo zaawansowany EOD jest jednym z kilku zintegrowanych modułów. Ponadto, wraz z EOD, dostarczamy system do budowania i prezentowania raportów, panel managerski z widgetami, dash boardy, OCR oparty o autorskie rozwiązania, RCP z możliwością rejestracji rozliczenia na wiele wymiarów finansowych, rozbudowany system płatności, system do obsługi podpisów (w tym kwalifikowanych), weryfikator danych urzędowych, m.in. płatnika VAT, białej listy, moduł do komunikacji GUS, bardzo zaawansowany system zarządzania uprawnieniami i programem wraz z rozwiązaniami „no code” i „law code”, formularze i ankiety zewnętrzne, kreator dokumentów i emaili opartych o dane systemowe, API, czat na dokumentach. Ponadto dostarczamy wiele innych autorskich funkcjonalności, które wraz z wyżej wymienionymi tworzą system do kompleksowego zarządzania informacjami (i ich prezentacją) w całej firmie, a zarazem integrują i uzupełniają inne systemy (szczególnie ERP, kadrowo-płacowe, specjalistyczne) w jedno sprawne, wydajne i niezwykle użyteczne narzędzie informatyczne.

BPC GROUP POLAND: Jakie Państwa zdaniem punkty należy traktować priorytetowo na etapie planowania automatyzacji obiegu dokumentów?

SoftConnect: Analizę, która pozwala zrozumieć firmę i jej potrzeby biznesowe oraz początek eksploatacji, który pokazuje, czy dostatecznie uwzględniono wymagania i zadowolenie wszystkich uczestników procesu.

BPC GROUP POLAND: Ile czasu zajmuje Państwu wdrożenie systemu?

SoftConnect: Wdrożenie ASCENTA wraz z kilkoma podstawowymi obiegami i raportami (np. faktury, delegacje, zapotrzebowania, oferty, urlopy, projekty) to zazwyczaj kwestia 1-2 miesięcy. Jest to oczywiście zależne od zakresu wdrożenia i poziomu skomplikowania procesów w firmie. Jednakże to dopiero początek, gdyż sukces pierwszego wdrożenia zawsze pociąga za sobą zidentyfikowanie przez klienta kolejnych obszarów działalności, które chce usprawnić i zinformatyzować z nami.

BPC GROUP POLAND: Czy system stawiają Państwo tylko on-premise, czy również w chmurze?

SoftConnect: Możliwe są obie wersje, jednakże specyfika systemów biznesowych obsługujących m.in. EOD wciąż daje więcej argumentów za wdrożeniami on-promise.

BPC GROUP POLAND: Jak w chwili obecnej (pandemia) realizują Państwo wdrożenia (np. analiza, projekt, wdrożenie, testy, go-live)?

SoftConnect: Wdrożenie zawsze odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu z klientem i w formie dla niego dogodnej.

Odpowiedzi udzielał: Marek Hładyszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*