ASAJ, lider branży elektrotechnicznej, maksymalizuje potencjał z Comarch ERP XL

Firmy stawiające na cyfryzację rozwijają się bardzo szybko, czego przykładem jest ASAJ. Przedsiębiorstwo stworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne, które wkrótce trzeba było dodatkowo rozbudować, aby osiągnąć optymalną wydajność. System Comarch ERP XL wspiera działanie firmy w usprawnieniu procesów i prowadzi ku dalszej ekspansji.

ASAJ to polska, rodzinna firma handlowa działająca w branży elektronicznej, energetycznej i OZE. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą zarówno drobnych, jak i dużych elementów. Obsługuje również szeroki zakres klientów: od handlu detalicznego, przez firmy instalacyjne i hurtownie, aż po duże zakłady energetyczne dzięki tradycyjnej sprzedaży offline oraz sprzedaży w sklepie online.

Przedsiębiorstwo jest klientem Comarch już od 2005 r. Obecnie system Comarch ERP XL obsługuje w ASAJ zamówienia, sprzedaż, elektroniczny obieg dokumentów, backup danych, księgowość, a także procesy HR. Z oprogramowania korzysta 256 użytkowników. Za wdrożenie systemu odpowiada Partner Comarch firma Sedkomp.

System nadąża za prawem

Wybór Comarch ERP XL nie był przypadkowy.Po pierwsze produkt jest polski, nadąża za zmianami w prawie. Firmy zagraniczne mają dość dużą trudność, żeby rozpoznać zmiany, być tak blisko przepisów, żeby właściwie je zaimplementować (…). Kolejną rzeczą jest otwartość API. Do tego systemu możemy sami sobie dopisywać dodatki przy pomocy Partnera, którego mamy, czy też sami możemy ingerować w to, jak system wygląda i jak pracuje. Również baza danych, na której zbudowany jest program, jest otwarta. Możemy tam pisać własne dodatki i budować, kreować ten program tak, jak nam jest potrzebny – opowiada Piotr Prokurat, Dyrektor IT, Dyrektor ds. optymalizacji procesów ASAJ.

Dostęp do otwartego API oznacza dla klientów połączenie innych rozwiązań technologicznych z Comarch ERP XL. Przykładowo po zamówieniu automatycznie wystawiana jest faktura przesyłana do procesowania w magazynie: na sprzedaż z regałów wysokiego składowania lub systemu AutoStore (systemu magazynowania wykorzystującego roboty, które pobierają towary z pojemników, w których ułożone są przedmioty).

W tej chwili pracuje dla nas piętnaście robotów, które są zasilane dwunastoma ładowarkami. Te piętnaście robotów dba o to, żeby cały czas ludzie, którzy obsługują AutoStore mieli pracę. Mamy w tej chwili cztery porty – jeden dokupiliśmy już w tym roku, bo nasze tempo rozwoju tak przyspieszyło, że musieliśmy dokupić kolejny port, żeby zachować wydajność – mówi Joanna Wasiak, Kierownik administracji logistyki ASAJ.

ASAJ korzysta również z elektronicznych obiegów dokumentów Comarch DMS. Obecnie wszystkie dokumenty są przetwarzane elektronicznie, bez użycia papieru, a system dopasowuje się do potrzeb użytkowników dzięki wbudowanej platformie low-code.

Oprócz tego firma ASAJ korzysta również z backupu danych w chmurze Comarch IBARD. Bezpieczeństwo informacji zapewnia ciągłość pracy bez obaw o błędy czy utratę plików.

Współpracę Comarch z ASAJ podsumowuje film referencyjny – zachęcamy do obejrzenia na naszym kanale na YouTube.

O Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata
w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów
w projekty innowacyjne. W 2019 roku nakłady na prace R&D wyniosły blisko 400 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*