Pełna automatyzacja biznesu w Korporacji KGL

Korporacja KGL – polski producent i dostawca folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych –stawia mocno na digitalizację procesów oraz rozwija środowisko informatyczne w przedsiębiorstwie w oparciu o system Comarch ERP XL. Firma zdecydowała się na zakup i wdrożenie oprogramowania firmy Comarch, które obejmie kompleksowo kluczowe obszary w organizacji: produkcję, sprzedaż, kontrolę jakości oraz magazyn wysokiego składowania. System będzie zawierał również moduł do obsługi księgowości i zakupów oraz CRM.

Decyzja o wdrożeniu nowego rozwiązania informatycznego stanowi kontynuację wcześniejszej współpracy pomiędzy obiema firmami. Od 2015 roku Korporacja KGL korzysta z innego systemu tego samego producenta – Comarch ERP Optima.

Centrala firmy mieści się w Mościskach w województwie mazowieckim. Dodatkowo KGL posiada obiekt produkcyjno-magazynowy w Klaudynie oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe w Rzakcie. System Comarch ERP XL zostanie wdrożony we wszystkich placówkach i będzie z niego korzystać blisko 200 osób.

– Z Comarch współpracujemy już kilka lat i kiedy w firmie pojawiła się konieczność rozbudowy funkcjonalności systemu ERP, Comarch był dla nas pierwszym wyborem. Aktualnie pracujemy na systemie Comarch ERP Optima, z którego jesteśmy zadowoleni, ale firma stale się rozwija i potrzebujemy jednego zintegrowanego oprogramowania, które usprawni przepływ informacji między wszystkimi działami w przedsiębiorstwie i zapewni pracownikom dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym – mówi Ireneusz Strzelczak, Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za rozwój technologii IT.

Z systemu Comarch ERP XL będą korzystać pracownicy działu handlowego, R&D, zarządzania jakością, obsługi ruchu oraz dystrybucji i sprzedaży. Dodatkowo oprogramowanie będzie obsługiwać prace magazynu wysokiego składowania oraz procesy księgowe i kontrolingowe, a także zapewni obieg i wymianę dokumentów. Wdrożenie obejmie również kluczowy zakres działalności firmy czyli produkcję.

– Produkcja oraz jej planowanie, w tym produkcja tworzyw i metali jest realizowana w zakładzie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Automatyzacja i obsługa tych właśnie obszarów w systemie Comarch ERP XL była dla nas najważniejsza przy wyborze dostawcy. Istotne było również to, że system jest elastyczny i skalowalny, przy zachowaniu pełnej automatyzacji tych procesów, co wpisuje się w obraną strategię rozwoju firmy w zakresie IT – dodaje Tomasz Wójcik, CIO Korporacji KGL.

Umowa została podpisana w połowie marca 2020 roku, a początek prac wdrożeniowych zaplanowany jest na kwiecień.


O Korporacji KGL

Korporacja KGL S.A. to polska spółka notowana na giełdzie, zajmującą się produkcją i sprzedażą folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych, a także dystrybucją granulatów tworzyw sztucznych oraz importem surowców i półproduktów z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku. Od lat koncentruje działania na zwiększeniu skali działalności produkcyjnej. W tym zakresie sukcesywnie rozbudowuje zaplecze produkcyjne poprzez zakup i budowę hal produkcyjnych i magazynowych oraz zakup maszyn i urządzeń. Posiadam również nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju (CBR), w którym opracowywane są projekty nowych, innowacyjnych produktów oraz własną narzędziownie.

http://www.kgl.pl/

O Comarch ERP

Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 25 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, business intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i oraz digitalizacji gospodarki.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej mocno rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Wśród klientów, którzy postawili na Comarch ERP są m.in.: Gerda, Muszynianka, Ustronianka, OSHEE Polska, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.

http://www.comarch.pl/erp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*