Informatyka porządkuje prace na magazynach Kabat Tyre

Wdrożenie systemu Comarch WMS w Kabat Tyre – producent opon oraz technicznych wyrobów z gumy – pozwoliło na znaczne usprawnienie pracy magazynów i realizacji zamówień. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach na całym świecie, od Azji przez Europę i Afrykę aż po obie Ameryki i otrzymuje blisko 12 000 zamówień rocznie, dlatego potrzebowała systemu, który pozwoliłby na optymalizację procesów magazynowych.

Kadra menedżerska spółki podjęła decyzję o współpracy z firmą Comarch ze względu na wiedzę i doświadczenie zespołu oraz elastyczność systemu do zarządzania magazynem wysokiego składowania.

Coraz mniej papierologii

Firma  Kabat Tyre stale się rozwija, rozszerzając asortyment i rozpoczynając działalność na kolejnych rynkach. Rosnąca liczba zamówień przekłada się na coraz to większą liczbę operacji wykonywanych na magazynie. Pojawiła się konieczność optymalizacji tych procesów, aby skrócić czas oraz zmniejszyć liczbę pracowników zaangażowanych w ich realizację.

Wdrożenie systemu Comarch WMS otworzyło drogę do zmniejszenia ilości dokumentów podczas obsługi dyspozycji. Dokumenty z systemu ERP tworzą polecenia magazynowe, które są realizowane przez pracowników magazynu. Korzystają oni z kolektorów danych, które są ważnym elementem cyfrowej modernizacji przedsiębiorstwa. W ten sposób nastąpiła optymalizacja ścieżki kompletowania towaru oraz przyjęć gotowego asortymentu z działu produkcji. Poprawił się również komfort pracy magazynierów oraz wydajność ich pracy. Dzięki szerokiej dostępności do danych zawartych w systemie Comarch WMS kilku pracowników może wykonywać swój zakres obowiązków związany z realizacją jednej dyspozycji w tym samym czasie – mówi Przemysław Małofiej, inżynier systemów informatycznych w Kabat Tyre.

Sprawne raportowanie

System Comarch WMS gromadzi wiele danych, które są zbierane podczas procesów, zachodzących w poszczególnych obszarach działalności firmy. Funkcjonalności oprogramowania dają możliwość sprawnego raportowania działań na magazynie m.in. bieżące śledzenie postępu realizacji procesu dyspozycji, weryfikację wydajności pracowników czy też wykorzystanie wbudowanych raportów lub raportów stworzonych na potrzeby kierownika magazynu.

Analizując raporty wiemy, gdzie są wąskie gardła w realizacji zamówień czy też komunikacji z pozostałymi działami w firmie. W ten sposób możemy je sprawnie wyeliminować, delegując więcej osób do wykonywania danych czynności lub zmieniając dotychczasowy model pracy. Tak sprawne zarządzanie możliwe jest dzięki dostosowaniu systemu Comarch WMS do naszych potrzeb. Podczas prac wdrożeniowych określiliśmy pracownikom Comarch oczekiwania firmy, a oni wykorzystując wiedzę i doświadczenie, zoptymalizowali funkcjonalności oprogramowania. W efekcie pracujemy na systemie skrojonym na miarę – zaznacza Przemysław Małofiej z Kabat Tyre.


O Comarch ERP

Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 27 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, business intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i oraz digitalizacji gospodarki.

Dzięki sukcesywnemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej dynamicznie rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Z rozwiązań Comarch ERP korzysta prawie 100 tys. polskich firm, m.in. Gerda, Kreisel, Neonet, Ciech Vitrosilicon, O bag, Tołpa, Krüger&Matz, De Heus, Kupiec i LAKMA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*