Bułgarska firma ubezpieczeniowa DZI korzysta z Comarch PowerCloud

Firma DZI, lider branży ubezpieczeniowej w Bułgarii, podpisała pięcioletni kontrakt z Comarch na wykorzystanie  platformy PowerCloud w zakresie hostingu IT oraz działań związanych z utrzymaniem systemów i administracją. Migracja do PowerCloud została przeprowadzona w IV kwartale 2021 roku, co oznacza firma DZI już korzysta z rozwiązania Comarch.

Założona w 1946 roku firma DZI (bułgarski akronim od Darzhaven Zastrahovatelen Instytut, tłum. Państwowy Instytut Ubezpieczeń) ma wieloletnie, przez co również bardzo bogate, doświadczenie na bułgarskim rynku ubezpieczeniowym. Spółka opracowuje i dostarcza szeroką gamę produktów z zakresu ubezpieczeń ogólnych, ubezpieczeń na życie, a także tych związanych z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Od 2007 roku firma jest częścią belgijskiej grupy bankowo-ubezpieczeniowej KBC – a teraz współpracuje z Comarch w celu zwiększenia wydajności swojej infrastruktury IT.

DZI korzysta obecnie z platformy firmy Comarch o nazwie PowerCloud – gotowego do użycia rozwiązania, które umożliwia użytkownikom IBM POWER Systems™ migrację ich tradycyjnego środowiska IT do chmury. Klienci korzystający z tej platformy mogą liczyć nie tylko na pełne wsparcie techniczne, ale również na dostęp do szerokiego portfolio usług zarządzanych. Zgodnie z nowo podpisaną umową Comarch będzie odpowiedzialny za hosting i działania z zakresu „IT maintenence” w ramach głównego systemu ubezpieczeniowego DZI przez kolejne pięć lat. 

Rozwiązanie PowerCloud od firmy Comarch zapewniło nam elastyczność, której potrzebowaliśmy, jak również udowodniło swoje zalety, gdy tylko proces migracji został przeprowadzony po naszej stronie. Całość udało nam się zrealizować w bardzo krótkim czasie i bez kompromisów w kwestii jakości. Nie mam wątpliwości, że platforma ta pomoże nam w kolejnych latach usprawnić każdą aktywność, jaką wykonujemy w naszym głównym systemie ubezpieczeniowym – mówi Ivaylo Ganchev, Dyrektor Sekcji “Information Technologies” w DZI.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać firmę DZI w optymalizacji środowisk IBM Power. Rozwiązanie PowerCloud firmy Comarch doskonale spełnia potrzeby DZI, umożliwiając firmie migrację tradycyjnego stosu  technologicznego do najbardziej opłacalnego rozwiązania. To kolejny etap dynamicznego rozwoju Comarch w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie koncentrujemy się na dostarczaniu kompleksowych usług naszym klientom z sektora finansowego – mówi Piotr Kusek, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży w Comarch SA.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu Comarch PowerCloud – na przykład, o tym w jaki sposób może pomóc zespołom R&D przyspieszyć projekty oparte na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym – wejdź na stronę www.comarch.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*