Anegis przenosi siedzibe do wroclawskiego centrum południe i rozwija zespoł

Nowoczesne biuro i ambitne wyzwania – ANEGIS wybrał Centrum Południe na nową siedzibę i uruchamia kolejne projekty, a wraz z nimi szereg rekrutacji. Firma zdobyła również tytuł Great Place to Work® – nowi członkowie zespołu dołączą do miejsca pracy docenianego przez pracowników.

Pandemia nie zahamowała rozwoju firmy – w ciągu dwóch lat zespół specjalistów ANEGIS powiększył się o 90%. Nowe projekty wdrożeniowe systemów ERP i CRM dla podmiotów polskich i zagranicznych z kalejdoskopu branż, od produkcji, przez handel, po usługi, skupiły w środowisku firmy grono wyspecjalizowanych managerów, architektów rozwiązań, konsultantów i programistów. ANEGIS wyszkolił także rzeszę adeptów i adeptek programowania i konsultingu w ramach programów stażowych. Obecnie firma zatrudnia już ponad 150 osób. I nie zwalnia tempa.

– Wraz z rozwojem portfolio projektów poszukujemy kolejnych specjalistów. Na nowych członków zespołu, oprócz konkurencyjnych wynagrodzeń, benefitów pracowniczych i przyjaznej atmosfery pracy, od 28 listopada czekać będzie nowa siedziba firmy w nowoczesnej, komfortowej inwestycji we Wrocławiu, Centrum Południe – zaznacza Monika Markowska, manager HR w ANEGIS.

Przeniesienie siedziby z biura przy wrocławskim rynku do kompleksu Centrum Południe, flagowej inwestycji Skanska, jest ostatnim z przekwaterowań oddziałów firmy – w 2021 roku ANEGIS zmienił biura na większe, o wyższych standardach i komforcie, w Warszawie i Sieradzu.

– Te zmiany były podyktowane przyjęciem nowych osób do ANEGIS i tym, że praca zdalna, na którą wysłaliśmy nasz zespół oraz izolacja wywołana pandemią wzbudziły w ludziach chęć bezpośredniego kontaktu z innymi. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom pracowników i wprowadziliśmy model hybrydowy pracy oraz przenieśliśmy się do nowych przestrzeni, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i komfort przebywania w biurze – dodaje Monika Markowska.

Nowe biuro w Centrum Południe to 750 mkw powierzchni doświetlonej w 95% naturalnym światłem. Rozwiązania wdrożone w kompleksie wykorzystują prośrodowiskowe technologie, np. belki chłodzące, system free-cooling, energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych czy beton oczyszczający powietrze. Centrum Południe to pierwszy budynek we Wrocławiu z certyfikatem WELL, który otrzymują inwestycje zapewniające pracownikom optymalne warunki: czyste powietrze, czystą wodę, naturalne światło i odpowiednią temperaturę.

– Przy wyborze nowego biura kierowaliśmy się komfortem pracy naszego zespołu oraz lokalizacją budynku. Chcieliśmy zapewnić pracownikom miejsce w sąsiedztwie węzła komunikacyjnego i z udogodnieniami dla zmobilizowanych. Nowe biuro jest położone blisko dworca kolejowego i autobusowego dla wygody tych, którzy mieszkają na obrzeżach Wrocławia i przyjeżdżających do nas z innych miast. Centrum Południe posiada również parking podziemny z systemem zarządzania miejscami przez aplikację. A ponieważ gorąco propagujemy dojazdy do pracy na rowerze, w nowej siedzibie rowerzyści skorzystają z licznych stojaków na rowery, stacji napraw, pryszniców i szatni oraz osobnej windy rowerowej. Osoby z trudnościami mobilnymi bez problemu dostaną się do biura komfortową windą z parteru – mówi Katarzyna Klin-Tekiela, dyrektor finansów i administracji ANEGIS.

Oprócz przestrzennej i funkcjonalnej części socjalnej na terenie biura, pracownicy będą mieć do dyspozycji nowoczesną kantynę na parterze biurowca. W obrębie kompleksu wydzielono miejsce na boisko do koszykówki. W budynku ma swój oddział Coventry University o standardzie i certyfikacji międzynarodowej, z zajęciami prowadzonymi w języku angielskim.

– To ukłon w stronę tych osób, którym zależy na samorozwoju. W ANEGIS wspieramy wszelkie inicjatywy, które podnoszą kompetencje, umiejętności i dobrostan naszych pracowników – podkreśla Katarzyna Klin-Tekiela.

Oferta kursów uniwersytetu jest dostępna na stronie https://www.coventry.ac.uk/wroclaw/study/full-time/

ANEGIS dołączył również do wąskiego grona polskich firm IT, które legitymują się certyfikatem Great Place to Work®. Tytuł przyznawany jest na podstawie anonimowej ankiety przeprowadzanej wśród pracowników firmy, oceniającej normy organizacyjne i warunki pracy według wskaźnika Trust Index®, oraz audytu kultury przedsiębiorstwa.

– Po raz pierwszy wystąpiliśmy o nadanie tego tytułu i przeszliśmy pozytywnie proces weryfikacji prowadzony przez instytut Great Place to Work®. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie naszych pracowników, którzy w anonimowych ankietach docenili charakter ANEGIS i zmiany, jakie podjęliśmy, aby nasza firma była dla nich dobrym i przyjaznym miejscem pracy. Teraz w tym wyjątkowym miejscu czekamy na nowe osoby – wyjaśnia Monika Markowska.

W związku z dynamicznym rozwojem firma poszukuje do zespołu specjalistów, którzy mają doświadczenie we wdrożeniach systemów ERP i CRM. ANEGIS planuje również uruchomienie kolejnego programu stażowego dla konsultantów. Na wszystkich kandydatów czekają ambitne wdrożenia, doskonałe warunki do rozwoju i swobodna atmosfera pracy w zespole z ekspertami z branży.

Autor artykułu: Katarzyna Jurczyk

Zobacz artykuł źródłowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*