Zaawansowane planowanie – prawdziwe narzędzie zwiększające wydajność

Co jeśli zapytam cię, czy masz pewność co do terminów dostawy, które obiecujesz swoim klientom? Lub o twojej zdolności elastycznego reagowania na zmiany popytu? Albo o ilości materiału w magazynie – czy wszystko jest w porządku, czy też są związane z tym niepotrzebne zasoby?

Zadawanie takich pytań jest nadal bardzo delikatną kwestią w wielu firmach, nawet w 2020 r. Również z dobrych powodów – upewnienie się, że wszystkie materiały i zdolności produkcyjne są dostępne do produkcji we właściwym czasie, nie jest łatwym przedsięwzięciem, tym bardziej, gdy współpracujemy z dużym przedsiębiorstwem podlegającym specyficznym dla branży ograniczeniom, ponowne planowanie setek (lub tysięcy) zamówień jest koszmarem w biurach wielu planistów, a możliwość wykorzystania nieprzypisanego materiału magazynowego jest zwykle znacznie ograniczona ze względu na trudności z obsługą dużych liczb atrybutów materiałowych. Mimo to, zdolność do zarządzania tymi problemami niewątpliwie może mieć znaczącą wartość dla prawie każdego producenta. Zdolność do bycia niezawodnym dostawcą i zrobienia tego bez uszczerbku dla wydajności operacyjnej jest sposobem na uzyskanie prawdziwej przewagi konkurencyjnej.

Kluczem jest koordynacja produkcji w sposób, który równoważy następujące cele zgodnie z ich względnym znaczeniem dla firmy:

 • Wydajność dostawy do klienta
  • Poprawie wydajności terminów
  • Skrócenie czasu dostawy
  • Zwiększenie elastyczności
  • Ulepszenie usługi informacji dla klientów
 • Efektywność operacyjna
  • Zwiększenie przepustowości
  • Zwiększenie obrotów ekwipunku
  • Poprawie widoczności

Ukierunkowanie procesu realizacji zamówienia w ten sposób jest celem zaawansowanych systemów planowania i harmonogramowania (APS).

Rozwiązanie APS nowej generacji wchodzi teraz na polski rynek. LOGIS Production Planner to system APS wykorzystywany przez różne firmy zarówno w produkcji dyskretnej, jak i w przemyśle metalowym w celu poprawy ich wydajności operacyjnej i wydajności dostaw do klientów. LOGIS wdrożył prawie 100 projektów APS w takich krajach jak USA, Czechy, Japonia czy Rosja w szerokim zakresie firm, od stosunkowo małych firm produkcyjnych po duże, bardzo złożone przedsiębiorstwa wielozakładowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*