XPRIMER – narzędzie dla nowoczesnych firm handlowo-dystrybucyjnych

Czy nowoczesne przedsiębiorstwo to takie, w którym korzysta się z rozwiązań opartych na najnowszych technologiach? A może takie, które jest elastyczne i szybko dostosowuje się do dynamicznych zmian na rynku? Mamy wrażenie, że owa nowoczesność jest pojęciem bardzo subiektywnym i dla różnych przedsiębiorstw będzie znaczyć co innego. Dlatego prezentujemy jedną z funkcjonalności systemu IT, która sprawia, że przedsiębiorstwo, nie tylko handlowo-dystrybucyjne, staje się nowoczesne.

Nowoczesny biznes zaczyna się od pracownika

Przedsiębiorstwo to zespół naczyń połączonych. Jeżeli w jakimś dziale jest problem z efektywnością pracy, przekłada się to na funkcjonowanie pozostałych jednostek organizacyjnych. Pracownik może być zarówno przyczyną nieprawidłowości, jak i powodem poprawy wyników, jakie osiąga firma. Właśnie dlatego uważamy, że to od niego należy budować podstawy nowoczesnego biznesu. Od niego i od czasu, który poświęca na pracę.

Automatyzacja w przedsiębiorstwie

Nasi klienci to m.in. największe sieci spożywcze, sieci aptek, firmy dystrybuujące elektronikę i sprzęty AGD, salony meblowe, czy sieci kin. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii budują znaczącą przewagę konkurencyjną. Decydując się na współpracę z nami, wybierają rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb, co w kontekście naszych systemów oznacza wdrażanie ich różnych modułów. Chcemy zwrócić uwagę na jeden z nich – automatyczne planowanie grafików – będący składową platformy Xprimer.

Automatyczne planowanie czasu pracy to efekt odwróconego sposobu myślenia o samym procesie planowania. Tu system przygotowuje pierwszą wersję grafiku pracy i, dzięki temu, odciąża pracowników średniego szczebla, którzy, zamiast tracić czas na wypełnianie tabelek, mogą działać operacyjnie. Niezwykle przydatna jest również opcja kontrolująca w trybie online zgodność przygotowywanego planu pracy z Kodeksem Pracy i blokująca możliwości popełnienia błędu. Moduł pozwala wygenerować wiele wersji planu (w zależności od wybranych, istotnych dla przedsiębiorstwa kryteriów) i wybrać tę najlepszą, odpowiadającą aktualnym potrzebom.

Automatyczne planowanie czasu pracy – wyznacznik nowoczesności

Nasi klienci korzystają także z funkcji sygnalizującej braki kompetencyjne w obsadzie. System szybko podpowiada, kto może zastąpić pracownika w razie jego nieobecności. Dzięki temu oszczędzany jest czas, jaki kierownictwo średniego szczebla poświęca na tę czynność administracyjną. Działa to też w drugą stronę – pracownik, znając z wyprzedzeniem swoje obowiązki, ma lepiej zorganizowany czas i pracuje efektywniej. Co to oznacza dla firmy? Automatyczne grafiki to jeden z ważniejszych elementów potrzebnych do dobrego zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem  handlowo-dystrybucyjnym. Pomaga ciąć koszty tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

eq system sp. z o.o.
ul. św. Antoniego 50
41-303 Dąbrowa Górnicza

tel.+48 32 420 74 20
info@xprimer.pl

https://ww.xprimer.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*