Wdrożenie systemu Impuls EVO w Selfa GE S.A.

Selfa GE S.A., przedsiębiorstwo działające w branży grzewczej zdecydowało się na wdrożenie systemu Impuls EVO w swoich zakładach produkcyjnych.

Głównym celem wdrożenia rozwiązania była konieczność optymalizacji sfery kosztowej produkcji.

Oprogramowanie chorzowskiego producenta wdrożyła firma informatyczna, Komputronik API.

Przedsiębiorstwo produkuje systemy grzejne oraz fotowoltaiczne w dwóch odrębnych zakładach produkcyjnych.

Pierwszy z nich wytwarza komponenty w produkcji długoseryjnej. Według założeń system miał w nim objąć całość procesu technologicznego: od momentu wpłynięcia zamówienia aż po ostateczne wystawienie faktury i wydanie towaru.

W drugim zakładzie produkcja odbywa się w systemie Just in Time. Zarówno w pierwszym zakładzie, jak i drugim system wspiera przedsiębiorstwo w takich obszarach, jak:

  • zarządzanie produkcją ze strony zleceń,
  • technologie wyrobu,
  • spływ detali z produkcji,
  • rozliczanie kosztów,
  • planowanie zakupu koniecznych do produkcji materiałów,
  • zarządzanie gospodarką materiałową oraz obszarem finansowo-księgowym.

Ponadto, system gromadzi bazę wiedzy, która stanowi podstawę do przeprowadzania analiz biznesowych, organizacyjnych i technicznych.

Dzięki temu możliwe jest określanie trendów w oparciu o historyczne i aktualne dane a także znacząco wspiera analitykę zarządczą i raportowanie. Po wdrożeniu systemu na przestrzeni roku przychody netto spółki wzrosły o blisko 39%, dzięki czemu jest ona w stanie skutecznie obronić się przed konkurencją.

Źródło: BPSC BPC GUIDE-WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*